Geleceğe dokunan kitap: Mavi Baykuş

Geleceğe dokunan kitap: Mavi Baykuş

Adana Devlet Tiyatrosu (ADT) Sanatçısı Sevinç Gediktaş, okul öncesi çocuklar için yazdığı ilk çocuk hikâye kitabı Mavi Baykuş’u çıkardı.

Nova Kids Yayınlarından 36 sayfalık bol resimli Mavi Baykuş kitabı, mart ayından itibaren raflarda ve online satış mağazalarında yerini aldı.
Okul öncesi çocukların beğenişine sunulan kitabın Genel Yayın Yönetmenliğini Erdinç Çolak yaparken, çizerliğini Özlem Açar üstlendi.LİSTEYE KESİNLİKLE ALINMALI
Gerçek bir hikâyeden yola çıkarak hayal gücünü sevginin dönüştürdüğünü belirten Gediktaş, “Kitabımızda sevgi, arkadaşlık, barış ve özgürlük gibi çok kıymetli mesajlar verdik. Kitabımız bol resimli ve eğlence dolu. Okul öncesi yaş grubu çocukları olan ebeveynler kesinlikle listesine almalı. Çocuğunuzun geleceğine yatırım yapmak istiyorsanız çok geç kalmadan Mavi Baykuş kitabını alıp onlarla birlikte okuyabilirsiniz. Küçük okurlarıma şimdiden keyifli okumalar diliyorum” dedi.
Gediktaş ayrıca Mavi Baykuş kitabını Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül’e hediye etti.

SEVİNÇ GEDİKTAŞ KİMDİR?
1970 Yılında Eskişehir' de doğdu. 1992 -1993 öğretim yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Oyunculuğu bölümünden mezun olarak aynı kurumda araştırma görevlisi olarak göreve başladı.
1997' de Üniversiteden ayrılarak Konya Devlet Tiyatrosunda Sanatçı ve reji asistanı olarak Nalınlar, Tamirci, Keşanlı Ali Destanı, Çıkmaz Sokak Çocukları, Rumuz Goncagül, Atinalı Timon, Kaktüs Çiçeği, Soyut Padişah, Yedekçi, Yerma, Ana Hanım Kız Hanım adlı oyunlarda çalıştı.
1998- 1999' da Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarında öğretim görevlisi, 2001-2002' de Konya Devlet Tiyatrosunda Sanatsal İşlerden sorumlu Müdür Yardımcılığı yapan Sevinç GEDİKTAŞ halen Adana Devlet Tiyatrosunun Sanatçısı olarak görev yapmaktadır.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER