Güzelyalı’nın sokak hayvanları sahipsiz değil

Güzelyalı’nın sokak hayvanları sahipsiz değil

Mahalleye hayvan dostu muhtar seçilince Güzelyalı’nın hayvanları da hayvanseverleri de bayram etti. Gece gündüz demeden 100’e yakın suluğu ve yemliği Güzelyalı’nın parklarına ve sokaklarına  yerleştiren Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Göktürk Güngör, CANKODER (Sokak Canlılarını Koruma Derneği) Başkanı Sibel Seyitoğlu, dernek üyeleri ve gönüllüler eşlik etti. 

Geçtiğimiz seçim döneminde, muhtarlığa adaylığını koyar koymaz dikkatleri üzerine çeken genç aday Göktürk Güngör, seçim dönemi boyunca birçok sosyal farkındalık etkinliğini desteklediği gibi hayvanlara yönelik de güzel çalışmalara imza attı. 
SOKAK HAYVANI DOSTU BİR MUHTAR
Seçim öncesinde sokak hayvanlarına hassasiyet göstereceğinin sözünü veren Muhtar Güngör,  geçtiğimiz günlerde 100’e yakın suluk ile yemliği Güzelyalı’nın sokak ve parklarına yerleştirdi. CANKODER adına Muhtar Güngör’e teşekkürlerini sunan dernek başkanı Seyitoğlu, bu projenin çok anlamlı olduğuna vurgu yaptı. Başta hayvanlar olmak üzere her konuda, sivil toplum kuruluşları ve gönüllülerle yakın iletişim kurup canla başla çalışan Güngör, Güzelyalı’da sokak hayvanların yüzünü güldürüyor. GÜZEL PROJELERİN YANINDAYIZ
Başkan Seyitoğlu Hayvanları Koruma Haftası etkinliği kapsamında yapılan bu projenin diğer muhtarlara da örnek olması gerektiğinin altını çizerek şöyle konuştu, “Maliyeti çok düşük ama anlamı çok büyük olan bu proje için derneğim ve kendim adıma muhtarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Böylesi güzel bir projeye bizler de destek olmak istedik. Yapılacak her güzel projenin destekçisi olmaya da devam edeceğiz.”
YAPACAK ÇOK ŞEY VAR
Gece gündüz demeden 100’e yakın suluğu ve yemliği Güzelyalı’nın çoğu sokağına yerleştiren Muhtar Güngör , ‘’Hayvanlar, bizlerin dilsiz can dostlarıdır. Onlar bize Allah’ın bir emaneti, vicdan terazimizdir. Yolda aç ve susuz bir kedi ya da köpek görsem içim sızlıyor. Bizler birkaç saat bile aç ya da susuz kalamazken onlar ise günlerce üstelik haftalarca aç ve susuz kalıyor. Bir yanda yeterli olmayan yasal yaptırımsızlıklar öbür yanda ise vicdandan ve merhametten yoksun insanlar. Kedisinden köpeğine, kuşundan atına bu canların bizden başkası kimseleri yok. Eğer onlara bugün el uzatmayacaksak bizler nasıl insanız? Üstelik bana güvenip oy veren binlerce insan var. Bu mahalleyi güzelleştirmemi, adına yaraşır bir bölge haline getirmemi bekliyorlar. Başta hayvanlar olmak üzere birçok konuda çalışmalar yürütüyorum. Biliyorum ki hayvan sevgisi ile dolup taşan bir mahallenin huzuru da artar. Ben çocukluğumu anımsıyorum da anneannem sokaktaki kedilere süt verirdi. Sırf kuşlar aç kalmasın diye dama ekmek ıslardık. Biz böyle büyüdük ve Güzelyalı’nın geleceğe ışıkla bakan her çocuğunun da bir kedinin ya da köpeğin başını okşayarak büyümesini hedefliyorum. Umarım ki çok daha güzel etkinliklerde yine bir oluruz. Güzelyalı için, Güzelyalı’nın patileri için yapacak daha çok şeyimiz var. Bu konuda beni yalnız bırakmayan Sokak Canlılarını Koruma Derneğine ve gönüllülerimize teşekkür ederim. Halkımızdan tek bir ricam var; suluklarımızı ve yemliklerimizi boş bırakmasınlar’’ diye konuştu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER