Hamza Yoldaş’a Yönelik iftira kumpası yargıdan döndü

Hamza Yoldaş’a Yönelik iftira kumpası yargıdan döndü

Türkiye’de ciddi yatırımları olan iş insanı Hamza Yoldaş’a yönelik FETÖ’den yargılanan Hakim Koray Nazik’in iftira kumpası yargıdan döndü. İzmir Karşıyaka 2. Asliye Ceza Mahkemesi, hakim Koray Nazik’e iftira suçlamasıyla yargılanan Hamza Yoldaş hakkında beraat kararı verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen Hamza Yoldaş, İzmir Karşıyaka 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nin beraat kararının ardından ilk kez Gazette’ye konuştu.

HAMZA YOLDAŞ O DAVADAN BERAAT ETTİ

FETÖ’cülerin iftiralarına uğrayan ve büyük bir kumpasın eşiğinden dönen Hamza Yoldaş, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olan yakınlığım gerek siyaset gerekse sanat dünyasının iftiraları yetmezmiş gibi FETÖ/PDY Terör Örgütünden halen İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının 2016/61972 soruşturma numarasıyla devam etmektedir. Hakim Koray Nazik kendi beyanıyla beni tanık gösterdi. Vermiş olduğum ifade de gerçekler ortaya çıkınca adeta hedef haline getirildim. Nazik, suç örgütü lideri Serkan Kurtuluş’a haksız yere girdiğim ceza infaz kurumunda infaz edilmem emrini vermişti. Bunun üzerine can güvenliğim için Cumhuriyet Savcılığına başvurdum ancak yeterince delile ulaşılamadığı için takipsizlik kararı verilmişti. Ve Koray Nazik, ‘iftiraya uğradım’ diyerek hakkımda dava açmıştı, 2 yıl sonra adalet tecelli etti” dedi.HAMZA YOLDAŞ’DAN KORAY NAZİK’E HODRİMEYDAN

Hamza Yoldaş, “Polis memuruyken hakim yapılan Koray Nazik’e, Türkiye’deki herhangi bir Cumhuriyet Başsavcılığına gidip, ‘ben Türkiye’de aranan şahısları, suç örgütü liderlerini İstanbul ve Ankara hakim evlerinde hiçbir suç örgütü liderini konaklatmadım. Devletin hakimine iftira atıyor’ şeklindeki suç duyurusunu yürekli ve mertse yapmasını bekliyorum. Oysaki hakim olarak görev yapan bir yargıcın, bu iddialar karşısında sessiz kalması bile muamma değil midir?” diye konuştu.“FETÖ’NÜN  ZEDELEDİĞİ YARGI ERKİ HIZLI BİR ŞEKİLDE GÜVEN KAZANIYOR”

Hakim Koray Nazik’in, 1999 yıllında Dilek isminde bir kurye ile aynı araçta bir bavul dolusu para ile yakalandığını da hatırlatan Yoldaş, “Koray Nazik, ‘uyuyordum’ yalanıyla kendini aklamış polis memuru iken hakim olmuş. Ayrıca FETÖ’den yargılanırken vermiş olduğu ifadesinde Hamza Yoldaş ‘Cumhurbaşkanına yakındır, diye tanıştım. Beni sayın Cumhurbaşkanımızla tanıştırdı ve FETÖ mücadelesi yaptım’ demektedir. Fakat gerçekler ise darbe günü darbeci hainlerden Akın Öztürk, 15 Temmuz gecesi yine Koray Nazik’i aramıştır. İşler bu denli çetrefilli olunca FETÖ borsasında Serkan Kurtuluş suç örgütünde Hakim Koray Nazik’te sorgulanmalı kuşkuları doğmaktadır. Tabi Koray Nazik verilen ifadeyi beğenmeyince bu defa itibar savaşına başlamış, bu iftira kumpası Karşıyaka Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 2 yıl süren yargılama sonunda beraatimle sonuçlanmıştır. Beraat kararı, bu ülkede artık yargının hakkaniyetle tarafların gücüne bakılmaksızın verdiğinin kanıtı değil midir? FETÖ Terör Örgütünün zedelediği yargı erki çok hızlı bir şekilde güvenini artırmaya devam ediyor olması bile gurur vericidir” şeklinde konuştu.


“CUMHURBAŞKANIMIZA EN YAKININDA OLMAKTAN ONUR DUYARIM”

İş insanı Yoldaş, “Hakim Korya Nazik, CHP iktidarken CHP’li olan AK Partı iktidarında AK Partili olan bir yargıcın karar mekanizması düşündürücü değil midir? Ayrıca Koray Nazik, çeşitli basın yayın organlarına yargılandığım mahkemede verdiği ifadelerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini kullanıp dolandırıcılık yaptığımı söylemektedir. Bunlarla ilgili de Türkiye’de ve dünyada bir tane hakkımda açılmış ne bir iddianame, ne de bir şikayet bulunmamaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımıza, en yakınında olmaktan, onun hizmetinde, riyasetinde yürümekten onur duyarım” ifadesini kullandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER