Hayvanseverler Pozantı için bir oldu

Hayvanseverler Pozantı için bir oldu

Yerel Hayvan Koruma Görevlileri, Sokak Canlılarını Koruma Derneği (CANKODER) Başkanı Sibel Seyitoğlu, CANKODER yönetim kurulu üyeleri ve gönüllüler, Adana Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hasan Deda Büyüköztürk’ü ziyaret etti.


Ziyarette Tekir, Börücek, Pozantı ve diğer ilçelerde yapılması planan kısırlaştırma merkezi için görüşme yapıldı.

Başkan Seyitoğlu ve katılımcılar kısırlaştırma işlemlerine bir an önce başlanılması gerektiğini belirterek, şu ana kadar yapılması gereken fakat geç kalınmış kısırlaştırma sorunu için soğuk havalar başlamadan acil harekete geçilmesi talebinde bulundular.

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın ormanda belirlediği yer ile ilgili haber beklediklerini ifade eden Büyüköztürk, ‘’Sayın Çay’dan ormanda belirledikleri yer ile ilgili haber bekliyoruz. Geçici olarak tahsis edecekleri yer konusunda da yardımcı olmadılar. Biz de kendi kararlarımız doğrultusunda Pozantı İtfaiye alanında bu işlemlere başlayacağız. Fakat sokak hayvanlarını yakalama konusunda da destek alamadık. Dolayısıyla yakalama işleminde de bir ekip sıkıntısı çekiyoruz ama bir an evvel organize olup, halledeceğiz’’ dedi.

Mobil kısırlaştırma üniteleri ile kısırlaştırmaya bir an evvel başlayacaklarını belirten Büyüköztürk, ‘’Kulübelerin Pozantı’ya nakline onay verdik. Zor durumda olan yavrulu annelerin ya da hamile dişilerin Adana’ya getirilmesi konusunda da olabildiğince yardımcı olacağız’’ diye konuştu.

Tekir, Börücek ve çevresinde 200’den fazla yavru olduğunu hatırlatan Yerel Hayvan Gönüllüsü iş kadını Seçil Başhan ise, annelerinin ve yavrularının bu kışı geçirebilmelerinin mümkün olmadığını söyledi.

İş adamı Tarık Ramaslı da çeşitli il ve ilçelerde sokak hayvanları ile ilgili yaptıkları çalışmalardan ve projelerden örnek vererek, onlarla ilgili her çalışmada destek vereceklerini belirtti.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER