“Herkes aşı olmalı”

“Herkes aşı olmalı”

Adana Valisi Süleyman Elban, corona virüsle mücadale konusunda Adana’nın iyi bir noktada olduğunu belirtirken, vatandaşları aşı olmaya çağırdı. Vali Elban, temizlik, özellikle kapalı mekanlarda maske kullanımı ve mesafe kuralına mutlaka uyulması gerektiğini vurguladı. Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi, aesthetics dergisi Yönetim Kurulu Başkanı Fatma İnci Gül, Vali Elban’ı makamında ziyaret etti. Gül, Vali Elban’a, ilk sayısıyla birlikte büyük yankı uyandıran aesthetics’in ilk sayısını takdim etti.


Ziyarette, covid-19 ve Uluslararası Lezzet Festivali’yle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Vali Elban, önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek Festival için şimdiden biraz daha farklı, gelişmiş, güzel bir şekilde olması için çalışmaları yürüttüklerini dile getirdi.

“BİZDE AŞI DÜZEYİ GAYET İYİ”

Dünyayı kasıp kavuran covid-19 vakasında aşı bulunup, yaygınlaşmaya başlayınca pandemide yeni bir döneme geçildiğini kaydeden Adana Valisi Süleyman Elban, “Artık tünelin ucu gözüktü” dedi. Aşıyla birlikte insanların psikolojik olarak rahatladığını belirten Vali Elban, “Ben il olarak ben memnunum. Bizde aşı düzeyi gayet iyi, insanların aşı karşıtlığı ya da aşı ile ilgili tereddütleri yok. Genel anlamda mutlaka istisnalar çıkabilir ona bir şey demiyoruz. Ama yine de insanların aşı konusunda az da olsa eksikler var, aşı konusunda mutlaka duyarlı davranılması gerekiyor” diye konuştu.

KURALLARA MUTLAKA UYULMALI

Vali Elban, tüm insanların mutlaka kurallara uyması çağrısında bulunurken, özellikle kronik rahatsızlığı olanların da kesinlikle aşı yaptırmaları gerektiğini hatırlattı.

Elban, şöyle konuştu:

 “Kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın aşı olmalarında büyük yarar var, çünkü etkilenme ihtimalleri var. Onun için onların daha dikkatli davranması gerekiyor ve genel olarak tüm hastalıklarla ilgili, genel kurallara da uymak gerekiyor. Bunlar nedir? Temizlik, mesafe kuralı, kapalı mekanlarda maske takma, düzenli uyku, vücuda zararlı gıdaların az alınması ve mutlak süreçte egzersiz yapmak gerekiyor. Bunlar tüm sağlıklı yaşam için geçerli. Çünkü vücut ne kadar sağlıklı ne kadar direnci yüksek olursa corona dahil birçok rahatsızlığa karşı yakalanma ihtimalimizi daha da azaltır.”

 

“CUMHURBAŞKANIMIZ ONUR KONUĞUMUZDU”

Ekimin ilk haftasında gerçekleştirilen 5. Uluslararası Adana Lezzet Festivali’yle ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Süleyman Elban, organizasyonun her yıl daha da geliştiğinin altını çizdi. Ancak, bu yılki Festivalin çok önemli bir farkı olduğunu kaydeden Vali Elban, “Sayın Cumhurbaşkanımız onur konuğumuz oldu” dedi.

Elban, şöyle devam etti:

 

Ekim'in ilk haftasında Lezzet Festivali’mizi yaptık. Lezzet Festivali bu sene bizim için çok farklı bir olayla yapıldı. O da Sayın Cumhurbaşkanımız Lezzet Festivalimize katıldı. Onur konuğumuzdu ve açılışını yaptı, bu bizim için çok önemliydi, onur verici ve mutluluk verici bir olaydı. 275 bin dışarıdan ziyaretçimiz geldi, Lezzet Festivalimizi ziyaret etti, katıldı. Adana lezzetlerini tattı, şehrimize renk kattı, Adana'yı ve Adana insanlarını tanıdı. Dolayısıyla büyük bir yoğunluk içerisinde ferah bir şekilde insanlar yorulmadan, üzülmeden ve bir sıkıntı yaşamadan Lezzet Festivalimizi tamamladık. Genel anlamda memnunuz ama biz her yıl yaptığımız Lezzet Festivalinden sonra değerlenme toplantıları yapıyoruz ve önümüzde ki yıl yapacağımız Lezzet Festivalini biraz daha farklı, gelişmiş, güzel bir şekilde olması için çalışmaları yürütüyoruz. Şehrimize de o gün de yayınladık zaten ekonomik katkısını, satılan et miktarıdır, kebaptır ve satılan diğer ürünler ile ilgili ulaşabildiğimiz istatistikleri de yayınladık. Ancak istatistiğini yapmadığımız ulaşım, konaklama ile ilgili sadece bizim şehrimiz değil komşu illerimiz Mersin, Hatay ve Osmaniye’ de konaklama yerleri yoktu. Çünkü bize gelen misafirler için oralarda yer aradığımızda ilk zamanlar bulduk ama Lezzet Festivali yaklaştı ve biz oralarda yer bulamadık. Dolayısıyla ekonomik açıdan da iyi bir festival oldu. Tanıtım açışından Sayın Cumhurbaşkanımızın gelmesi ile birlikte ayrı bir boyuta geçti. Uluslararası niteliği devam etti. İki, üç ülkeden katılımcılarımız vardı ancak pandemi bunu engelliyordu. Gelecek yıl pandemi şartlarından dolayı da bir sıkıntı yaşanmazsa uluslararası niteliği daha güçlü bir şekilde temsiline devam ederiz diye düşünüyorum”

AESTHETİCS’E ÖVGÜ

Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi, Aesthetics Dergisi Yönetim Kurulu Başkanı Fatma İnci Gül de, ziyarette Vali Elban’a dergimizin ilk sayısını takdim etti. Dergiyi inceleyen Vali Elban, derginin dolu dolu bir içerikle, baskı kalitesiyle, özen ve emekle hazırlanmış olduğuna dikkat çekerek, çok beğendiğini söyledi. Elban, basının toplum hayatında çok önemli bir yer kapladığını belirterek, Gazette Gazettesi’ne ve Aesthetics dergisine yayın hayatında başarılar diledi. Fatma İnci Gül de, Vali Elban’a gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti.

 

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER