İçişleri Bakanlığı 3 bin 546 personel alımı yapacak

İçişleri Bakanlığı 3 bin 546 personel alımı yapacak

İçişleri Bakanlığı personel alımı sürecine ilişkin detaylar netlik kazanırken, Bakanlığın “duyurular” bölümünde yayımlanacak olan link aracılığıyla e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınacak olan personel alımı kadro dağılımı da belli oldu. Bakanlık, taşra teşkilatı için avukat, arşiv uzmanı, bilgisayar mühendisi, temizlik görevlisi gibi pek çok branşta alım yapacak.


Toplamda 3 bin 546 personel bakanlık bünyesinde istihdam sağlarken, bakanlığın merkez teşkilatına kağıt restoratörü, arşiv uzmanı, avukat, psikolog, sosyal çalışmacı, programcı, harita teknikeri, grafiker, bilgisayar mühendisi, makine mühendisi, elektrik-elektronik mühendisi, yazılım mühendisi, endüstri mühendisi, inşaat mühendisi, harita mühendisi, şehir plancısı, İngilizce mütercim tercüman, lisans ve ön lisans mezunu büro ve destek personelinden oluşan 243 sözleşmeli temin edilecek.

Bakanlığa bağlı taşra teşkilatları için ise avukat, arşiv uzmanı, sosyal çalışmacı, bilgisayar mühendisi, programcı, elektrik-elektronik teknikeri, lisans ve ön lisans mezunu büro ve destek personeli, koruma ve güvenlik görevlisi (silahlı) ile şoför ve temizlik görevlisinden oluşan 3 bin 303 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Başvurular bugün itibariyle başlarken, 21 Haziran’a kadar "www.icisleri.gov.tr" internet adresinin "Duyurular" bölümünde yayımlanacak olan "İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru" linki aracılığıyla e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınacak.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER