İnci Estetik’te “tırnak yeme”ye son

İnci Estetik’te “tırnak yeme”ye son

İnci Estetik Merkezi’nin Sahibi Fatma İnci Gül, tırnak yeme alışkanlığının, hem çocuklarda hem de yetişkinlerde yaygın olarak görülen bir alışkanlık olduğunu belirterek, tırnak yemeyi durdurmaya yardımcı olmanın bir yolunun da tırnakları erişilmez kılmaktan geçtiğini söyledi.  


İnci Estetik Merkezi’nin Sahibi Gül, tırnak yeme nedenleri ve tırnak yeme tedavisi hakkında bilgi verdi. Gül, “Hayır, elinize eldiven giymenizden bahsetmiyoruz, medikal jel tırnak uygulamasından söz ediyoruz. Maalesef jel tırnaklarla ilgili birçok yanılgı var, bunlardan biri tırnak yataklarınızı mahvedeceği yönünde. Doğru bir medikal jel tırnak uygulaması ile tırnaklarınız daha sağlıklı uzayacak ve tırnak yemeyi bırakacaksınız” dedi.


TIRNAK YEMENİN OLUMSUZ TARAFLARI

İnci Gül, tırnak yemenin olumsuz taraflarının neler olduğuna değindi:

“Tırnaklarınızın tuhaf büyümesine neden olabilir. Tırnaklarınızın etrafındaki dokuya zarar verirseniz, olması gerektiği gibi büyümesini durdurabilirler. Bu size anormal görünümlü tırnaklar verir. Gülüşünüzü mahvedebilir. Tırnaklarınızı ısırdığınızda, dişlerinizi çatlatabilir veya kırabilirsiniz. Zamanla tırnak ısırma çene sorunlarına bile neden olabilir. Sizi hasta edebilir. Eller mikroplar için bir yuva ve tırnaklar mikroplar için mükemmel saklanma yeridir. Günde birkaç kez parmaklarınızı ağzınıza sokarken, hastalanma riskini arttırırsınız. Ayrıca tırnaklarınızı ısırdığınızda neden olabileceğiniz cilt hasarı, mikropların girmesi için kolay bir yol oluşturur.”

“MEDİKAL JEL TIRNAK MUCİZELER YARATABİLİR”

Medikal jel uygulaması ile daha sağlıklı, bakımlı, estetik görünüme tırnaklara sahip olunacağının altını çizen İnci Gül, şunları söyledi:

“Medikal jel tırnakla mucizeler yaratabilir. Yaklaşık 30 veya 35 gün jel tırnaklar, yiyememenin zorluğunu da beraberinde getiriyor. Tırnaklarını yiyen sadece kadınlar, çocuklar değil, birçok erkek stres zamanlarında tırnak yeme eğiliminde. Uzmanlar tarafından uzun bir araştırmanın sonucunda tırnak yeme nedenlerinin altında; psikolojik sorunlar, stres, yalnızlık duygusu, korku, hayal kırıklığı, sıkıntı, dikkat eksikliği, sınav stresi, başarısızlık korkusu gibi birçok sorun yattığı belirtiliyor. Bu sorunlarla baş etmek için psikolojik tedavi görmek gerekmektedir. Ancak tırnaklarınızı yemeyi unutturacak medikal jel tırnak uygulamamızla merkezimizde hizmet veriyoruz. Kısacası bu alışkanlığınızdan kurtulmanıza yardımcı oluyoruz.

Medikal amaçlı protez tırnak uygulamasını; kadın ve çocukların yanı sıra erkeklere de yapabiliyoruz. Cinsiyete göre uygulama tekniği ve kullanılan malzemeler değişmekte. Daha detaylı bilgi almak için merkezimize 0850 283 20 36 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.”


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER