İnşaat maliyet endeksi arttı

İnşaat maliyet endeksi arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adana Bölge Müdürlüğü, İnşaat Maliyet Endeksi, Nisan ayı oranlarını açıkladı. Yapılan açıklamada, İnşaat Maliyet Endeksi, 2020 yılı Nisan ayında bir önceki aya göre 0,86, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6,14 arttığı belirtildi. Bir önceki aya göre malzeme endeksinin yüzde 1,15 arttığı, işçilik endeksinin yüzde 0,32 arttığı bildirildi. Ayrıca bir önceki yılın aynı ayına göre malzeme endeksinin yüzde 1,95, işçilik endeksinin yüzde 15,45 arttığı ifade edildi.

BİNA İNŞAATI MALİYET ENDEKSİNDE YILLIK YÜZDE 7,77 ARTIŞ

TÜİK, bina inşaatı maliyet endeksinin, bir önceki aya göre yüzde 1,29, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,77 arttığı bildirildi. Bir önceki aya göre malzeme endeksinin yüzde 1,80 arttığı, işçilik endeksinin yüzde 0,32 arttığı bildirildi. Ayrıca bir önceki yılın aynı ayına göre malzeme endeksinin yüzde 4,07, işçilik endeksinin yüzde 15,69 arttığı da belirtildi. Bina dışı yapılar için inşaat maliyet endeksinin ise  bir önceki aya göre yüzde 0,62 azaldığı, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 0,79 arttığı belirtildi. Bir önceki aya göre malzeme endeksinin yüzde 1,06 azaldığı, işçilik endeksi yüzde 0,31 arttığı, ayrıca bir önceki yılın aynı ayına göre malzeme endeksinin yüzde 4,74 azaldığı, işçilik endeksinin yüzde 14,56 arttığı ifade edildi.

 

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER