İnsan onuruna yaraşır “Asgari Ücret”

İnsan onuruna yaraşır “Asgari Ücret”

TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve DİSK Adana Bölge Temsilcileri asgari ücret ile ilgili ortak basın açıklaması yaptı.

TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve DİSK Adana Bölge Temsilcileri, TÜRK-İŞ Adana binasında bir araya gelerek asgari ücret ile ilgili ortak basın açıklaması yaptı. İşçilerin ve ailelerinin ihtiyaçlarının dikkate alınması gerektiğini belirten TÜRK-İŞ Adana Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, insana yakışır yaşam düzeyini sağlayacak bir asgari ücret belirlenmesini talep etti.
Gülnar, “Asgari ücret işçilerin aileleriyle birlikte geçimini sağlayacak ücrettir, pazarlık söz konusu edilemez. Geçmiş yıllarda olduğu gibi hükümet tercihini ekonomik olarak dar ve sabit gelirli kesimler için kullanmalı, insan onuruna yaraşır şekilde geçim sağlayacak bir asgari ücretin yürürlüğe girmesi için tüm imkânları seferber etmesi gerekir. Çalışanların kabul edeceği, işçilerin mutlu olacağı bir asgari ücret gerekiyor” ifadelerini kullandı.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER