Memurlardan Macron’a tepki

Memurlardan Macron’a tepki

Memur-Sen üyeleri, Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un İslam dinine ve peygamber efendimize yönelik hakaretlerini, düzenlediği basın açıklamasıyla protesto etti.


İstasyon Meydan’ında düzenlenen basın açıklamasına Memur-Sen'e bağlı sendikaların Şube Başkanları, STK yönetici ve gönüllüleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Düzenlenen basın açıklamasında konuşan Memur-Sen Adana İl Temsilcisi Mehmet Sezer, Fransa'nın son zamanlarda cinnete esir politikalarına bir yenisini daha ekleyerek, Hz. Muhammed'e hakaret eden sözde karikatürlere, fikir özgürlüğü adına sahip çıkmasına ve Müslümanları aşağılamasına tepki gösterdi.

Başkan Sezer, “Almanya’da cami baskını, Hollanda’da Gert Wilders’in terör ve şiddet içeren konuşmaları ve nihayet Fransa’da Macron’un, ifade hürriyeti kavramının ardına sığınarak, İslam’a ve peygamberine saldıran unsurlara sahip çıkması cinnetin boyutlarını göstermektedir" dedi.

“KİRLİ SİYASETİNE MALZEME ARIYOR”

Sezer, "Macron, sözde ifade özgürlüğü adı altında doğrudan insanların inançlarına saldıran kin, nefret ve terörle şekillenmiş zihinler tarafından çizilmiş karikatürlere sahip çıkarak, teröre, kine ve nefrete ortak olmaktadır. Bu, bir akıl yitimidir. Macron’un, siyaseten yaşadığı krizi örtmek için özellikle yabancı düşmanı ve ırkçı, aşırı siyasetin söylemlerini kullanması, kendi ülkesinin bazı milletvekilleri tarafından dahi “Bu ülke aklını mı yitirdi?” şeklinde eleştirilmiştir. Avrupa’daki kimi siyasetçilerin yaptığı gibi Macron da kirli siyasetine malzeme aramaktadır. Son zamanlarda, ısrarla İslam ve Müslümanlar üzerinden güç devşirmeye çalışan, deyim yerindeyse, aklını yitirmiş küresel emperyalist odaklara yardakçılık yapan Macron’u korku çemberi sımsıkı sarmış durumdadır. Macron, insandan korkuyor” diye konuştu.

“TARİH O ÜLKELERİ DE NOT ETTİ”

Konuşmasında Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) yönetimlerine de sert tepki gösteren Sezer, kutsal değerlerine sahip çıkamayan bu iki ülke yönetimini tarihin not ettiğini söyleyen Sezer, "İnsanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır. Son birkaç yüzyılda bütün insanlık öğrendi ki; özgürlük Batı’da sadece bir slogandan ibarettir. Batı, iki değerden korkmaktadır; adil dünyadan ve özgür insandan. İslam da tam olarak bu iki kavramın gerçek karşılığını vaat etmektedir. Hiç kimse, hiç kimsenin dinine, hükümlerine ve kutsallarına hakaret etme, onları yok etme hakkına sahip değildir ve olamayacaktır. Biz insanız, elbette inanacağız. Biz insanız, elbette insan onurunu savunacağız. Biz insanız, en kesin şekilde söylüyorum ki inancımızı ve değerlerimizi koruyacağız. İnanca ve değerlere savaş açanlara, kutsallarımıza hakaret edenlere karşı dayanışmayı güçlendireceğiz ve birlikte mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER