Müdür Oranlı’dan Gazette’ye ziyaret

Müdür Oranlı’dan Gazette’ye ziyaret

Bir süre önce Mersin’deki görevinin ardından Basın İlan Kurumu Adana Şube Müdürlüğü’ne atanan Çetin Oranlı, Gazette’yi ziyaret etti. İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül’le samimi bir ortamda sohbet eden Müdür Oranlı’ya Basın İlan Kurumu personeli Ergün Kürek de eşlik etti. Müdür Oranlı, ziyarette, Gazette İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül’e, “Ruha Dokunan Patiler” isimli kitabını hediye etti.

Basının sorunlarının ele alındığı ziyarette, Müdür Çetin Oranlı, basınla birlikte çalışmaya özen gösterdiklerine dikkat çekti.

Oranlı, “Bizlere baki kalan hoş sada bırakmaktır. Biz de yazdıklarımızla insanların kalbinde iyilik, merhamet, güzellik namına bir şeyler uyandırabilirsek, iyiliğin artmasına vesile olabilirsek ne mutlu bize. Bizim için bir kazanç. Şu an kurumsal görevde olabiliriz ama biz her zaman dostça ilişkiler içerisinde insanlarımıza, muhataplarımıza ve temelde yaşadığımız yere milletimize faydalı olmayı amaçlıyoruz. Bu yapıcı ilişkiler içerisinde de birlikte çalışmaya özen göstereceğiz” diye konuştu.

ÇETİN ORANLI KİMDİR?

1974 yılında Ordu’nun Kumru ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kumru’da tamamladıktan sonra Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra aynı üniversitenin Enstitüsü Gazetecilik Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını yaptı.

Mesleğe ilk adımı lise yıllarında yaşadığı ilçenin gazetesinde yazdığı haber ve yazılarla attı. Konya’da üniversite öğrencisi iken muhabir olarak çalışmaya başladı. İlerleyen dönemde de editörlük ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü görevlerini üstlendi. 16 yıllık profesyonel gazetecilik hayatında yazı dizileri ve özel dosya haberlerin yanı sıra siyaset, kültür-sanat, ekonomi, sağlık ve çevre alanları başta olmak üzere yüzlerce söyleşi gerçekleştirdi; televizyon programları yaptı. Yazı dizileri, köşe yazıları ve söyleşiler başta olmak üzere, gazetecilik çalışmalarından dolayı çok sayıda ödül aldı. Çeşitli panel ve toplantılarda gazetecilik, yerel basın ve sorunları üzerine sunumlar yaptı. Konya sanayisinin kuruluşundan gelişimine yaşanan serüveni, 60 bölümden oluşan ‘Başarı Öyküleri’ isimli yazı dizisi ile gündeme taşıdı. ‘Başarı Öyküleri’ Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Merkezi tarafından Türkiye genelinde ‘en iyi yazı dizisi’ (2005 yılı) seçildi. 2012 yılından bu yana Basın İlan Kurumu’nda çalışıyor; Ordu, Tokat ve Mersin’in ardından halen Basın İlan Kurumu Adana Şube Müdürlüğü görevini ifa ediyor.

Oranlı’nın ikisi mesleki (gazetecilik), üçü edebiyat-öykü temalı olmak üzere yayımlanmış beş kitabı bulunuyor. İlk kitabı ‘Olaylar ve Kişisel Tecrübe Işığında Gazetecilik’ Mart 2016’da, ikinci kitabı ‘Sözün Ardı-İz Bırakan Söyleşiler’ Şubat 2017’de, memleket esintilerinin yer aldığı üçüncü kitabı Demir Kepenkli Ev-Anadolu Hikâyeleri ise 2018 yılı Nisan ayında yayımlandı. Hayykitap’tan çıkan dördüncü kitabı Ruha Dokunan Patiler 2019’da okurlarla buluştu. Kedi ve insan ilişkisine dair yaşanmış hikâyelerin yer aldığı, ‘merhamet’ temalı Ruha Dokunan Patiler, özgün içeriği, duygusal tarzı ve sempatik üslubu ile ülke genelinde okurların ilgisi ile karşılandı. Hikâye türündeki son kitabı Ruha Dokunan İnsan Öyküleri de yine Hayykitap tarafından kısa bir süre önce yayımlandı.

İngilizce bilen Oranlı, halen Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Anabilim Dalı’nda doktora yapıyor. Sürekli Basın Kartı sahibi olan Oranlı, evli ve 3 çocuk babası.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER