Pandemi yasaklarında bile bu görüntü yoktu

Pandemi yasaklarında bile bu görüntü yoktu

ADANA bir taraftan günlerdir süren kavurucu sıcaklarla diğer taraftan ise, yüreklerimizi yakan orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Geçen hafta sonuna doğru başlayan Kozan, Aladağ, Feke, Pozantı gibi 22 noktada başlayan Adana’daki orman yangınlarının birçoğu kontrol altına alınırken, geriye hüzün, acı ve anılar kaldı.

SADECE Adana’da değil, Antalya, Mersin, Muğla, Osmaniye gibi daha birçok yerleşim bölgesinde çıkan orman yangınları, yeşil örtümüzü olduğu gibi yaban hayatına da büyük ölçüde zarar verdi. Yaban kuşlar ve hayvanlar, çıkan orman yangınlarında telef olurken, bir kısmı da orman söndürme çalışmaları sırasında görevliler ve vatandaşlar tarafından kurtarıldı.

GÜNLERDİR süren orman yangınlarının yanısıra, Adana ve Adanalılar bir de cehennem sıcaklarıyla baş etmenin yollarını arıyor. Sayfada gördüğünüz fotoğraf dün 13.50 sıralarında Gazette Gazetesi muhabirleri tarafından Adana’nın en işlek noktalarından çekildi.

ANA bulvar ve caddelerde bırakın yayaları araçlar bile yoktu. Tek tük geçen toplu taşıma araçları ve özel otolar da olmasa, Adana’da hayat neredeyse durma görüntüsünde idi.

CADDE ve sokaklarda karşılaştığımız birkaç insan, muhabirlerimize, her yaz mevsimi kavurucu sıcaklar yaşayan Adana’nın bu yıl ki gibi boş olmadığını belirterek, “Pandemi yasaklarında bile Adana’nın cadde ve sokakları insan ve araçlarla dolu idi” diye konuştular.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER