Rüşvet çirkinliği

Rüşvet çirkinliği

“KKTC'de Z. E. ve YÖDAK Genel Sekreterlerinden  D. R., Türkiye'den Gelen Yatırımcılardan Rüşvet İstiyor” iddiaları ortaya atıldı. Yapılan telefon konuşmasında iş adamı Z. E.,” Bana bunu bu paraya, üniversite iznini şu paraya, şuralarda bağla diyeceksin, ben senin temsilcin olarak gidip onun pazarlığını keseyim” şeklinde konuştu.

ONUN PAZARLIĞINI KESEYİM
Türkiye’deki bir üniversite yetkilisi ile KKTC’deki bir iş adamı arasında geçen bir telefon konuşması telefon konuşması şöyle: “Bana dersin ki kardeşim Z..., sen bize şu şu kriterlerde bir yer bakar mısın, şu bölgede olsun, şu fiyat aralığında olsun, ona göre ben bir dosya hazırlarım... Bana bunu bu paraya, üniversite iznini şu paraya, şuralarda bağla diyeceksin, ben senin temsilcin olarak gidip onun pazarlığını keseyim. Günün sonunda benim hakkımı sen takdir edersin.”
SÖYLEYECEK LAF BULAMIYORUM
Gazette Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda köşe yazarlarınızdan Adem Akol geçtiğimiz günlerde ‘Rüşvet’ başlığıyla bu olayı kaleme aldı. Akol şöyle yazdı, “Türkiye’deki bir üniversite yetkilisi ile KKTC’deki bir iş adamı arasında geçen bir telefon konuşması dinledim geçtiğimiz gün... You Tube’ta da bulabileceğiniz bu konuşma TC’deki vakıf üniversitelerinin bu işi hangi boyuta getirdiklerinin bariz bir örneğini oluşturmaktadır...KKTC’li iş adamı, YÖDAK’ın üst kademelerinden birinde görev yapan bir isimle ortak kurdukları şebeke kanalı ile astronomik bedellerle KKTC’de üniversite kurma sürecini takip edip sahip oldukları gücü kullanarak onlara her türlü kolaylığı sağlamaktadırlar. Söyleyecek laf bulamıyorum... Eğitimde böyle bir durum varsa eğer; gerisini varın siz hesaplayın...”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER