Sokak canlılarına şefkatli dokunuş

Sokak canlılarına şefkatli dokunuş

Adanalı bir grup hayvansever, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Melekler Yaşam Köyü’nde yaşayan engelli sokak canlılarını yalnız bırakmadı.


Adana’da çeşitli sektörlerde geçimini sağlayan bir grup hayvansever vatandaş, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Melekler Yaşam Köyü’nde yaşam mücadelesi veren sokak canlılarını yalnız bırakmadı. Hayvansever grup, köyde yaşayan sokak canlılarını elleriyle besledi.

Gazette muhabirlerinden Mert Er’e konuşan hayvan severler, sokakta yaşayan canlıların sevilip korunması gerektiğini vurguladı.

“LÜTFEN DUYARLI OLALIM”

Hayvanseverler, “Hayvanlarımızı korumak için hayvansever dostlarımızla bir araya geldik. İnsanlara hayvanların yaşamımızdaki önemini, açlık - susuzluk kavramlarını aktarmaya çalışıyoruz. Bu konuda insanların duyarlı olmadığını görüyoruz maalesef. İnsanların daha fazla duyarlı olmasını istiyoruz. Bu konuda lütfen gerek yetkililerin, gerek belediyelerin, gerekse de kamu kurum ve kuruluşlarının üzerine düşen görevi yapmalarını rica ediyoruz. Hayvanların da bizim kadar yaşam hakkı var. Bizim gibi beslenmeye ihtiyaçları var. Lütfen bu konuda duyarlı olalım” dediler.

“AYNI DÜNYAYI PAYLAŞIYORUZ”

Bir kamu kuruluşunda çalıştığını belirten gönüllü Gülhan Yıldırım, “Biz gönüllü arkadaşlar olarak Melekler Yaşam Köyü’nü ziyaret ettik. Sokakta yaşayan canlılarla aynı dünyayı paylaşıyoruz. Sokakta yaşayan canlılara elimizden geldiğince destek olmak bizim insani sorumluluğumuz. Onların gıda, su gibi temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Melekler Yaşam Köyü koruyucuları olarak bu konuda büyük emek sarf ediyoruz. Vatandaşlarımızdan beklediğimiz de bu konuda duyarlı olmaları” diye konuştu.

“HAYATINI KURTARMIŞ OLURUZ”

Hayvansever Ali Kılıç da “3 yıldır gönüllü olarak besleme yapıyoruz. Sadece 4 Ekim’de değil her zaman besleme yapmaya çalışıyoruz. Çünkü yaşadığımız dünyayı, diğer canlılarla da paylaşmayı öğrenmemiz gerekiyor. Onlarla birlikte yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor. Dostlarımız yazın su, kışın yemek bulmakta çok zorlanıyorlar. Artan yemekler çöpe gideceğine bir kap suyun yanında bir kap da yemek katılabilir. Böylece belki de bir canlının hayatını kurtarmış oluruz” ifadelerini kullandı.

“ONLARIN HAKKINI GÖZETELİM”

Gazette Gazetesi köşe yazarlarından Nezir Ertuğrul ise, “Amacımız, buradaki yavrularımıza sahip çıkmak, karınlarını doyurmak ve onların yaralarına merhem sürmek. Sokakta yaşayan tüm canlılara sahip çıkmamız gerekiyor. Bizim ne kadar yaşam hakkımız varsa diğer canlıların da o kadar yaşam hakkı var. Lütfen sokaktaki canlılara sahip çıkalım, onların hakkını gözetelim” dedi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER