UNICE hem kazanıyor, hem kazandırıyor

UNICE hem kazanıyor, hem kazandırıyor

Gazette TV’nin yayına koyduğu “İş’te Güzellik” isimli programı, her biri kendi alanında uzman ve yetkin isimleri ağırlayarak ilgiyle izlenmeye devam ediyor. Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül ile Adana Kuaförler, Güzellik Salonları İşletmeleri ve Manikürcüler Odası Başkanı Hacı Emin Ünal’ın bu haftaki konukları Nurullah Tunçer ile Fatma Yalçıntekin oldu. İki genç girişimci Tunçer ve Yalçıntekin, Kasım 2020’de ülkemizde faaliyete başlayan UNICE’nin, Adana’daki yükseliş öyküsünü, Gül ve Ünal’a anlattılar.

Kuaförler, güzellik salonları ve bireysel müşteriler olmak üzere geniş bir yelpazeye hitap eden UNICE,
renkli kozmetik, kişisel bakım, cilt bakım, saç bakım, ürünlerinden oluşan harika bir ürün yelpazesine sahip. Her yaştan insanın gönül rahatlığıyla ürünlerini kullanabileceklerini kaydeden UNICE Adana’nın ilk girişimcisi Nurullah Tunçer, “UNICE olarak aile bütçelerine katkı sağlamak için varız. Kaliteli ürünün de çok uygun fiyata alınmasını sunuyoruz. Kimse kendini vampirlere kaptırmasın, gelin birlikte güzel bir kazancın kapısını aralıyalım” dedi.
“İş’te Güzellik”in bu haftaki konukları Fatma Yalçıntekin ve Nurullah Tunçer’in ağzından bir başarı öyküsü…
Fatma Yalçıntekin kimdir?
Ben bu işe yeni başladım. Daha öncesinde bazı girişimlerim olmuştu. Doğru sponsor, doğru iş, ürün kalitesi beni bu işe yönelmeme cezbetti. İlk başladığımda bu ürünleri ben kendim kullanırım dedim, ürünün kalitesini gördükten sonra çevreme tavsiye etmeye başladım. Çok kısa sürede müdürlüğümü aldım. Bu işi etrafımıza duyurmak için Masal Parkının yanına tanıtım ofisi, showroom açtık.
Bütün camiayı ve kuaförlerimizi buraya davet ediyorum, gelip yerinde görmesini istiyoruz.
Nurullah Tunçer kimdir?
Nurullah Tunçer, UNICE Türkiye oluşumunda ilk an itibariyle bu firmanın ilk girişimcilerinden bir tanesi. UNICE Ukrayna’da kurulan bir Türk firmasıdır. İki yıl içerisinde harika çalışmalara imza atarak, sektörün lider konumuna yerleşiyor.
Kasım 2020 Döneminde ilk defa Türkiye’de faaliyete başlıyor, biz de bu faaliyet esnasında UNICE’ın ilk girişimcilerinden olduk. Bu sektör içerisinde ilk üyelerden, kurucu ekipte yer almak büyük bir fırsattır.
Tabii burayı tek başına üyelikte desteklemiyor. Sabır, azim, mücadele ile beraber devam eden süreçte gerçekten sektörde pandeminin yarattığı bu işsizlik döneminde biz birçok aileye bir gelir kapısı açmaya yardımcı olduk, olmaya devam ediyoruz.
UNICE, renkli kozmetik, kişisel bakım, cilt bakım, saç bakım, ürünlerinden oluşan harika bir ürün yelpazesine sahip.
Burada birden fazla kazanç modeli aslında söz konusu. Kişi kendi ihtiyaçlarını belirli bir indirimle çok daha uygun bir fiyata alabiliyor, bu ürünün yanında hediyeler alabiliyor.
Hane gelirine bir katkı sağlıyoruz. Kişi kendi ihtiyaçlarını daha uygun alırken, ürünlerin satışına da yönelerek belirli oranda kazançlar elde ediliyor.
Normal standart kazanç modelimiz yüzde 43 olurken kampanya dönemlerinde bu kazanç yüzde 200-yüzde 300’e kadar çıkabiliyor.
Amacımız Türkiye’de birçok kesimin hane gelirine katkı sağlayarak bir nevi olsun katkıda bulunmak.
Seminerlerimiz, konferanslarımız olacak. Şu an Adana’da ilk defa bir ofis açtık. Kurucumuz Sinan Şen Ukrayna’dan açılışımıza geldi. Bizi diğer ürünlerden ayıran en büyük özelliklerden birisi bu ürünlerin, ağır kimyasal içermemesi, bitkisel özelliklerin daha yüksek olması.
Sayın Tunçer, siz ne zaman bu işe girdiniz ve Kurucu Lider oldunuz?
Bu sisteme ilk başladığımız tarih 23 Kasım 2020’dir UNICE çatısı altında çalışmalarımızı yürüttük.
Bu sektörde doğru sponsor çok önemli, ayda 3000-50000 arasında rakamlar çok rahat şekilde kazanılabilir.
Bu kazancı elde etmeye yakın olan kişiler, kişi kullanma, yanlış yönlendirme gibi yöntemlerle ben bu kişilere Network Vampirleri diyorum.
Bizim sistemimizin en güzel tarafı alt üst ilişkisine bakmadan alttaki kişi üstteki kişiden daha fazla kazanabiliyor, sistemimizi iyi anlaması gerekiyor.
Kazanç modeliniz nasıl?
Bizim kazanç modelimiz bu sistem içerisinde Unilevel dediğimiz sistem üzerine inşaa edilmiştir.
Unilevel sistemi daha adil bir sistem oluşturuyor, alttaki kişinin üstü geçebilmesine olanak tanıyor.
Binary sistemi, oturduğumuz yerden çalışma modeli benim tasvip ettiğim bir şey değil, kendisi çalışmadığı halde belirli bir pastayı oradan alıp götürüyor.
Unilevel’de bu problem ortadan kalkıyor.
Sayın Yalçıntekin, hangi tarzda ürünleriniz var?
Renkli kozmetiklerimiz, şampuanlarımız, kalemlerimiz, rujlarımız, kolajenlerimiz, sabunlarımız, kolonyalarımız var. Herkese hitap eden parfümlerimiz var, kalıcılık noktasında esansiyel oranları çok yüksek.
Adana’da sadece satışın dışında başka çalışmalarınız, projeleriniz var mı?
Şu an bazı çalışmalarımız var, üzerinde durduğumuz. Çeşitli seminerler eğitimlerimiz olacak, yakın zaman içerisinde kuaför arkadaşlarımızı, güzellik salonundaki arkadaşlarımızı ziyaret edip ürünlerimizi tanıtacağız. Ürünlerimize güveniyoruz ürünlerimizin arkasındayız.
Fiyatlarınız nasıl?
Herkese hitap eden, rekabetçi fiyatlarımız var. Yüklü alımlarda fiyatlarımız daha uygun. Bizim yönlendirmemiz üzerinden hareket edilirse, amacımız, tüketicinin, girişimcinin kazancını arttırmak.
Eklemek istedikleriniz var mı?
UNICE olarak aile bütçelerine katkı sağlamak için varız. Kaliteli ürünün de çok uygun fiyata alınmasını sunuyoruz. Kimse kendini vampirlere kaptırmasın, gelin birlikte güzel bir kazancın kapısını aralayalım


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER