‘Yeni yıldan umutluyuz’

‘Yeni yıldan umutluyuz’

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) pandemisi hemen hemen tüm sektörleri etkiledi. Bu sektörlerden biri de optik mağazalar. Maddi açıdan sıkıntıya düşen optik mağazaları, Covid-19 pandemisinin bitmesini dört gözle bekliyor.


Konuyla ilgili Gazette’ye açıklama yapan Çukurova Optik çalışanı Rıfat Aladağlı, “Pandemi sürecinde maddi açıdan inanılmaz etkilendik. Şu anda eskiye nazaran daha iyiyiz tabi. Çoğu firma giriş çıkışlardan dolayı hala sıkıntı yaşıyor. İnanıyoruz ki yeni yıl itibariyle daha da iyi olacağız” dedi.

“FİRMALAR HALA SIKINTI YAŞIYOR”

Haziran ayından itibaren devlet hastanelerinde de göz muayenelerinin yapıldığını belirten Aladağlı, “Mart ayında başlayan pandemiden dolayı Nisan ayından itibaren müşteri gelmedi. Çünkü 65 yaş ve üstü vatandaşlar sokağa çıkamadığı için, o yaş grubundaki hastaların hastaneye girmesi de sakıncalı olduğu için, insanların göz hastanelerinde muayene olması sakıncalı olduğu için çoğu doktor da muayene etmedi. Dolayısıyla mağaza da kapanınca, maddi açıdan bayağı etkilendik. Şu anda eskiye nazaran daha iyiyiz tabi. İnanıyoruz ki yeni yıl itibariyle daha da iyi olacağız. Mesela güneş gözlükleri hep yurtdışından geliyor. Pandemi sürecinde giriş çıkışlar yasaklandığı için hem güneş gözlüğü hem de optik ürünlerini alamadık. Şu an ağırlıklı olarak yerli ürünler var. İthal ürünler birkaç tane var ama onlar da eskiden kalma. Yeni dönemde ithal ürün yok. Firmaların da genel sıkıntısı bu. Çoğu firma giriş çıkışlardan dolayı hala sıkıntı yaşıyor” diye konuştu.

“KENDİMİZİ KORUMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Kendilerinin de riskli grupta olduklarını dile getiren Aladağlı, “Biz de riskli gruptayız ama orana vurursak eğer eczacılar yüzde 80 riskli grupta ise, biz yüzde 40 riskli gruptayız. Çünkü eczaneye her reçete girdiği için her hasta giriyor. Bizde ise sadece göz hastaları geliyor. Kendimizi kolonya, dezenfektan gibi şeylerle koruyoruz. Mağazamız sürekli dezenfekte ediliyor. Ürünlerimiz sürekli dezenfekte ediliyor. Ateş ölçerimiz var, gelen hastaların, müşterilerin ateşini ölçüyoruz. Kendimizi bu şekilde korumaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER