Yorulmuşlar çekirdek çitletiyorlar!..

Yorulmuşlar çekirdek çitletiyorlar!..

ULUSLARARASI Çalışma Örgütü (ILO) tüm dünyada çocuk işçiliğine karşı yıllardır mücadele veriyor. Ancak, dünyada olduğu gibi ülkemizde de çocuk işçiliğinin önüne bir türlü geçilemiyor. Ülkemizde de yasak olmasına rağmen hemen hemen her işkolunda çocuk işçilere rastlıyoruz.

Oyun ve okul çağında olan binlerce çocuk, aile ekonomisine katkı adına tarımda, sanayide vb. işkollarında alın teri döküyor. Kimi de son yıllarda oldukça yaygınlaşan kağıt ve diğer atık toplama işinde. Her kaldırım başında elinde çiklet, kağıt mendil satan çocuklara rastlamak mümkün.

Fotoğrafını gördüğünüz bu çocuklar da Adana’dan…

Kardeş mi, arkadaşlar mı bilinmez ama belli ki, bedenlerinden büyük arabalarına yükledikleri atıklardan yorulmuş olmalılar ki, kendilerine mola vermişler. Sevimli yüzlerine yansıyan tebessümleriyle çekirdek çitletiyorlar. Oysa, biz toplum olarak onlara daha iyi bir hayat sunmak durumundayız.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER