Yüz yüze eğitime hasret bitti

Yüz yüze eğitime hasret bitti

Dün itibarıyla düşük ve orta riskli bölgelerde yüz yüze eğitimin başlamasıyla, bir yıldır öğrencilere hasret kalan okul koridorları sessizliğin yerini öğrencilerin cıvıltısına bıraktı. Öğrencilerin, öğretmenlerin, velilerin alınan kararla mutlu olmasıyla birlikte dün itibariyle yeniden eğitim öğretime başlandı.

Okulların açılmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen bir ilkokul öğrencisi, “Öğretmenimi ve arkadaşlarımı çok özledim. EBA’dan ders görmekten bıkmıştım, artık sınıfıma kavuştum. Kendimi, arkadaşlarımı ve ailemin sağlığını tehlikeye atmamak için söz veriyorum, tüm kurallara uyacağım, maskemi asla çıkarmayacağım. Arkadaşlarımdan ve öğretmenimden yeniden uzak kalmak istemiyorum. Bir daha öğretmenimi hiç üzmeyeceğim” dedi.

Evladının eğitimi adına alınan karardan mutlu olduğunu söyleyen bir veli, “Kızım, online derslere isteksiz giriyordu. İsteksizce yaptığı dersten hiçbir şey öğrenemeyeceğini düşünüyorum. Okulda daha istekli olacağı için, daha verimli olur. Çocuklarımız eğitimde öğretmenlerini otorite olarak gördükleri için, biz aile fertlerini ders konusunda çok dikkate almıyorlar. Çocuğum, pandemi nedeniyle zor şartlar altında olacağını bildiği halde okulların açılmasına çok sevindi. Son bir yıldır evdeki odalarımız okul sınıfı olmuştu ama artık dersleri asıl sınıflar da işleyecekler. Çocuklar için mekânlar onların ruhunda özdeşleşiyor. Yaşadıkları ev ortamında, yemek yedikleri, yatıp kalktıkları yerde ders gördükleri zaman, okul ve ev ortamını ayırt etmekte zorlanıyorlar. Zaten yaştan dolayı sokağa çıkma kısıtlamaları vardı, evlatlarımız tam sosyalleşmeyi öğrenecekleri dönemdeyken, bu durumdan yoksun kaldılar. Yeni eğitim öğretim dönemi ülkemiz için hayırlı olsun” diye konuştu.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER