Zümra bebek yardım eli bekliyor!

Zümra bebek yardım eli bekliyor!

Sık sık televizyon ekranlarında, gazete sütunlarında hikayelerini okuyup dinlediğimiz SMA hastası çocuklar yüreklerimizi burkmaya devam ediyor. Adana’da da SMA Tip 1 hastası bebek ve çocuklar bulunuyor.

Tedavileri yurt dışında yapılabilen SMA’lı bebeklerin sağlıklarına kavuşabilmeleri için ortaya çıkan tablo ise ailelerin tek başına altından kalkabileceği bir miktar değil.

İşte bu bebeklerden biri de Adana’da yaşayan İnan ailesinin 19 aylık bebekleri Zümra İnan…

Zümra İnan SMA Tip 1 ölümcül kas hastası, her çocuk gibi dünyalar güzeli bir bebek.

Zümra bebek, şu an mideden mama makinesiyle beslenebiliyor.

Adana Valiliği’nin izniyle, yurtdışında gen tedavisi olabilmesi için yardım kampanyası başlatıldı.

Baba Hasan İnan, Zümra bebeğin yurtdışında tedavi görebilmesi için 2.3 milyon dolar paraya ihtiyaç bulunduğuna dikkat çekti. 12 aydır süren kampanyada toplam miktarın ancak yüzde 14’üne ulaşabildiklerini dile getiren çaresiz baba Hasan İnan, “Türkiye’de verilen Spinraza adlı ilacın 5 dozunu almamıza rağmen Zümra su bile içemiyor. Yurtdışındaki tedaviyi alamayan bebekler 3, 4 yaşına gelmeden büyük bir çoğunluğu acı çekerek hayatlarına kaybediyorlar. Bu yıl içinde de onlarca bebek vefat etti” diye konuştu.

Zümra bebek, şu anda 6 kilogramda. Hayatı, daha fazla kilo almadan 2 milyon 300 bin doların toplanmasına bağlı.

Haydi Adana, Zümra bebeğe umut ol, sahip çık!..

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER