Başkan Saygılı’dan bağışçılara teşekkür

Başkan Saygılı’dan bağışçılara teşekkür

Türk Kızılayı Adana İl Başkanı Ramazan Saygılı, Gazette’ye konuştu. Türk Kızılayı’nın pandemi döneminde yaptığı etkinlikleri anlatan Başkan Saygılı, “Sanayicilerimize, iş dünyasına ve kıymetli bağışçılarımıza teşekkür ederiz. Onların verdiği destekle yoksulun sofrasına, kaşığına lokma oluyoruz” dedi.


 

İşte Başkan Saygılı ile gerçekleştirdiğimiz o keyifli röportaj;

 

Öncelikle sizi yakından tanıyabilir miyiz, Ramazan Saygılı kimdir?

 

Ramazan Saygılı, Torosların zirvesinde küçük bir kasaba olan Saimbeyli'de doğdu ve oranın kurucu ailesinin bir evladı. 4 çocuğum var ve uzun yıllardır Adana'da hem sivil toplum kuruluşlarında görev yapıyorum hem iyi bir aile babası olmaya özen gösteriyorum hem de işimde başarılı olmaya çalışıyorum.

 

Gerçekleştirdiğiniz etkinlikler hakkında bize biraz bilgi verir misiniz?

 

Başta Gazette Gazetesi olmak üzere yerel medyamız ve ulusal medyamız; Kızılay’ın kamuoyuna mesajlarını, halkımızın gözüne ve kulağına ulaştırdığı için teşekkürlerimizi ifade ediyoruz. Çünkü sizler de bizim çözüm ortağımızsınız. Türk Kızılay’ı yerel, ulusal ve uluslararası süreçleri yöneten ülkede ve dünyada bir mağduriyet var ise yaraya merhem olan, yarayı saran 152 yıllık bir iyilik hareketi. Devletimizin verdiğini ödev olarak görüp, gereğini yapıyoruz. Bu bağlamda yüce milletimizin ve mazlumların kan ihtiyacını karşılıyoruz. Biz canlı bir operasyon yönetiyoruz ve bu süreç 7/24 esasına göre devam ediyor. Dün, 2,2 milyon kıymetli Adanalıyı İstasyon Meydanı’na davet ederek, kan bağışı çağrısında bulunduk. Onları, bilmedikleri ve tanımadıkları hemşerileriyle buluşturmaya davet ettik. Her birimizin hastanelerde, ameliyat masalarında şifa bekleyen bir aile ferdi, yakını var. Bu insanların yarasına merhem ve şifa olmak için tüm hemşerilerimizi davet ettik.

 

Peki, Sayın Saygılı pandemi döneminde neler yaptınız?

 

Pandeminin başından bu tarafa Türk Kızılay’ı yerelde, ulusalda, uluslararası boyutta her bir taraftan 65 yaş üzeri ve ihtiyaç sahiplerine maske, hijyen kiti ve gıda kolileri dağıttı. Pandeminin başlangıcı olan 11 Mart’tan bu tarafa Adana’mızın 15 ilçesinde kentte valimizin, ilçelerde kaymakamlarımızın himayesinde, onların tespitleri doğrultusunda tıbbi maskeleri, hijyen temizlik malzemelerini ulaştırdık. Ayrıca gıda ihtiyacı olan kıymetli büyüklerimize de gıda ulaştırdık. Aynı zamanda diğer ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza da iş dünyasından aldığımız kıymetli bağışları ulaştırdık. Hala ulaştırmaya devam ediyoruz.

 

Pandemi döneminde yeni kan bağışları toplayabiliyor musunuz?

 

Pandemi sürecinde tüm alışkanlıklarımızın değiştiği gibi, maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyene dikkat etme gibi temel alışkanlarımıza da dikkat etme alışkanlığı kazandık. Yine bir taraftan da toplumsal dayanıklılığı artırmak için 2030 vizyon bölgemiz var. Orada toplumsal dayanıklılığı artırma konusunda toplumumuzun tüm kesimlerini ve dezavantajlı bölgelerimizde kıymetli dostlarımıza bir taraftan seracılık eğitimi verirken, bir başka yerde budama eğitimi, arıcılık ve arı sütü konusunda koçlar oluşturarak insanlara balık tutmayı öğretmek, meslek öğretmek. Kızılay’ın ana görevlerinden bir tanesinde toplumsal dayanıklılığı korumak, güçlendirmek bu anlamda da her bir insanımızın elinde mesleği olsun.

 

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir Sayın Saygılı?

 

Kıymetli bağışlarını Kızılay’da değerlendiren başta Adana’daki sanayicilerimize, iş dünyasına, kıymetli bağışçılarımıza teşekkür ederiz. Onların verdiği destek ve güçle kentimizdeki, bölgemizdeki ve ülkemizdeki yoksulun sofrasına lokma oluyoruz. 

adem, adem aköl, adem aköl kimdir, Fatma inci gül, inci gül, inci, haber, gazete, gazette, manşet, gazete manşetleri, recep tayyip erdoğan, ömer çelik, adana, büyükşehir, zeydan, zeydan karalar, soner çetin, fatih Mehmet kocaispir, akif kemal akay, türkiye, meclis, siyaset, oy, sağlık, anabülten, ekonomi

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER