‘Ekip ruhuyla çalıştık’

‘Ekip ruhuyla çalıştık’

2. Beauty Çukurova Expo’nun son gününde İmtiyaz Sahibimiz Fatma İnci Gül’ün moderatörlüğünü yaptığı İnci Gül ile Biz Bize canlı yayın programının konukları, Start Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Musa Öztürk ve Adana Kuaförler Güzellik Salonları İşletmecileri ve Manikürcüler Odası Başkanı Hacı Emin Ünal oldu. Gazette TV’nin www.gazette.com.tr, YouTube, Twitter ve Facebook hesaplarından canlı yayınlanan programda güzellik fuarını değerlendiren konuklar, “Adana’dan ve Türkiye’nin dört bir yanından firmalar katıldı. Adana’mıza katma değer kazandırdık. Ekip ruhuyla çalıştık. Zaten fuarlarda başarı böyle gelir. Birlikte hareket ettiğiniz zaman başarı gelir’’ dediler.


İşte Öztürk ve Ünal ile gerçekleştirdiğimiz o keyifli program;

Musa Öztürk Kimdir?

Musa Öztürk: Öncelikle fuarın duyurulması ve sektörün sorunlarının, güzelliklerinin dile getirilmesi adına verdiğiniz ciddi emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Ben 1963 doğumluyum.1988 yılında Adana’da ticari yaşama başladım. Start Fuarcılık olarak 28 yıldır Adana’da doğup, çok ciddi emekler vererek şuan da Türkiye genelinde fuarlar düzenleyen Adana’nın ve Türkiye’nin markası konumunda olduk.

Adana’da bir ilke imza attınız diğer illerde de yapacaksınız değil mi?

Ülkemizin birçok kentinde sadece güzellik veya kozmetik değil tarım, inşaat, kuyumculuk, otomotiv, gıda gibi sektörlere yönelik fuarlar organize ediyoruz. Bu yüzden hem kendi adıma hem Adana’mız adına gurur duyduğumuz bir markamız var diyoruz. Bu yıl ikincisi düzenlediğimiz Adana Güzellik fuarımızın sonuna geldik. Sayın başkanımız Emin Bey’in de bildiği üzere geçen yıl ki fuarımız Türkiye genelinde ses getirmişti. Geçen yıldan güzel bir ivme yakaladık. Bu sene geçen yıla göre iki kat daha fazla katılım oldu. Bu yıl bu alanın bize yetmeyeceğini düşünüyorduk ama araya pandemi girdi. Çok sıkıntılı bir pandemi süreci yaşamamıza rağmen doluluk oranımız fuarın 3’te 2’sini geçti. Adana ve Adanalı ne yaparsa güzel yapar. Ben buna inanıyorum. Start Fuarcılık olarak bu fuarı sektöre daha faydalı hale getirmek için hiçbir masraftan kaçmadık. Tüm imkânlarımızı seferber ettik. Fuarımızı daha iyi bir hale getirmek için sayın başkanımız Hacı Emin Ünal ile sürekli istişare halinde olduk. Başkanımız Türkiye genelinde ki birçok oda başkanlarını davet etti. Kendilerini burada ağırladık. Emeklerinden dolayı başkanımıza çok teşekkür ederim. Önümüzdeki sene kasım ayında üçüncü fuarımızda alanımızı dolu görmeyi umut ediyorum.

Güzellik fuarı dışında hangi fuarları yapıyorsunuz?

8-11 Nisan 2021 de İzmir Güzellik fuarını, haziran ayında da Diyarbakır fuarını hayata geçireceğiz. İlk ikisini Adana’da gerçekleştirdiğimiz Ortadoğu Altın Gümüş ve Mücevher Fuarının 17’sini 2021 Eylül ayında Gaziantep’te düzenleyeceğiz.

Fuarı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Hacı Emin Ünal: Adana’da oda başkanlığı yapmak, Adana’ya hizmet sunmak ayrıcalıklı bir durum. Musa Bey fuarımız için bütün imkânlarını seferber etti. Dernekler ve oda başkanlarımızla olan koordinasyonumuzla üstesinden geldik. Adana’dan ve Türkiye’nin dört bir yanından firmalar katıldı. Adana’mıza katma değer kazandırdık. Sayın valimiz de açılış konuşmasında bu konuda destek vereceğinin altını çizdi. Kendisiyle de daha sonra görüşme gerçekleştireceğiz. İnşallah fuarımız seneye daha iyi olacak.

Eksikler var mıydı?

Musa Öztürk: Bir yola çıkarken, yeni projeler ortaya koyduğumuz zaman belirli sponsorlarla gitmeniz lazım. Burada Vortex, Yazıcıoğlu, Yulex, Öktem Mobilya, Mormed gibi sektöründe öncü firmalarla Start Fuarcılık olarak fuar öncesinde bir araya geldik. Bu firmalarla kahvaltılı toplantılarda istişarede bulunduk. Güzel bir ekip ruhuyla çalıştık. Zaten fuarlarda başarı böyle gelir. Yani STK’larla, firmalarla birlikte hareket ettiğiniz zaman başarı gelir. Yine sizin vesilenizle sponsor firmalarımıza da şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca bize kurumsal kurumlar bazında desteğini esirgemeyen başta Valimiz Sayın Süleyman Elban’a, Adana Büyükşehir Belediyesi’ne, Seyhan Belediyesi’ne, Çukurova Belediyesi’ne, Yüreğir Belediyesi’ne, ATO’ya, ATB’ye ve ADASO’ya, AOSB’ye ve özellikle de Niyazi Göger başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah daha güzel fuarlarda buluşacağız. Eksiklik anlamında da mutlaka bizim gözümüzden kaçan bir şeyler vardır. Bana şu ana kadar bu konuda herhangi bir eleştiri gelmedi. Varsa herhangi bir eksiğimiz, bizimle paylaşırsanız seneye mutlaka telafi ederiz.

Hacı Emin Ünal: 6 aydır süren hazırlık aşamasından bu yana yanımızda olan Mümtaz Yurdaer’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Musa Öztürk: Ben de Mümtaz Bey’e desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca fuarın ilk gününden son gününe kadar yapmış olduğunuz canlı yayınlar, röportajlar için Gazette TV’ye ve Sayın İnci Hanıma çok teşekkür ediyorum. Emeklerinize sağlık. Ayrıca Start Fuarcılık ekibine de çok teşekkür ediyorum. Bu işin arka planı da var. Ekibim gece gündüz demeden, yüksek performansla çalıştılar.

Hacı Emin Ünal:
Yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza, şov ekibime, Burhan’ımıza hazırladığı görsel şov için teşekkür ediyoruz. Musa Bey’e de bir sürpriz yaptık. Start Fuarcılık mankeni çıkardık. Gazette TV’ye de çok teşekkür ediyorum.

 

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER