Göğer: Esnafa ayrı bir heyecan kattı

Göğer: Esnafa ayrı bir heyecan kattı

Gazette TV’nin, 2. Beauty Çukurova Expo Fuarı’nda kurduğu mini stüdyoda, Türkiye Berberler Kuaförler Güzelik Salonları Federasyon Başkanı Bayram Karakaş ve Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Göğer İmtiyaz Sahibimiz Fatma İnci Gül’ün moderatörlüğünü yaptığı İnci Gül ile Biz Bize’nin konuğu oldu.


Gazette TV ve gazetesinin www.gazette.com.tr, YouTube, Twitter ve Facebook hesaplarından canlı yayınlanan programda, güzellik fuarını değerlendiren Göğer, “Pandemiden dolayı zor olan bu süreçte burada düzenlenmesi firma sahiplerine, esnaflara ayrı bir heyecan kattı. İnşallah bir an önce pandemi sürecini atlatıp, daha da büyük fuarlarda buluşuruz” dedi.

İnci Gül ile Biz Bize’yi gazette.com.tr web adresimizde video galeriye tıklayarak izleyebilirsiniz.

 

Fuarla ilgili görüşleriniz nelerdir?

 

Niyazi Göğer: Öncelikle böyle bir program oluşturulduğu için Gazette Gazetesi’ne çok teşekkür ederim. Adana’mız Türkiye’nin en güzide şehirlerinden bir tanesi. Fuarımız da şehrimize ayrı bir güzellik kattı. Katkılarından dolayı Start Fuarcılığa, katılımcılara, destek veren herkese teşekkür ediyorum. Pandemiden dolayı zor olan bu süreçte burada düzenlenmesi firma sahiplerine, esnaflara ayrı bir heyecan kattı. İnşallah bir an önce pandemi sürecini atlatıp, daha da büyük fuarlarda buluşuruz. Ülkemizin tüm firmalarıyla gurur duyuyoruz ama birçok cihaz üretim firmasının Adanalı olması bir Adanalı olarak bizim için ayrı gurur kaynağı. Tüm firma sahiplerine başarılar diliyorum. Adanalı hemşerilerimiz şehrimizin ekonomisinin kalkınması için fuarlara destek vermeliler.

 

Bayram Karakaş: Böylesine güzel etkinliğe ev sahipliği yapıp, bizi ağırladığınız için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Fuara öncülük eden tüm dernek, oda, federasyon başkanlarımıza ve Start Fuarcılığa en kalbi duygularımla teşekkürlerimi sunuyorum. Covid-19 virüsü tüm dünyada hükmetmeye başladıktan sonra en çok sarstığı sektör bizim sektörümüz. Bizler alınan kararlar doğrultusunda 51 gün boyunca işletmelerimizi kapattık. Daha sonrasında da açmamız yönünde kararlar alınınca, kademeli olarak açtık. O günden bu yana berberlerin, kuaförlerin veya güzellik salonlarının taşıyıcı olmadığını anladık. Pandemi kurulu sürekli bizim sektörümüzü kısıtlamaya çalışırken, biz ısrarla sağlık sektörüne hizmet ettiğimizi ve kurallara uyduğumuzu anlatmaya çalıştık. Artık son veriler ve bulgulara göre anlatmak istediğimiz anlaşıldı. Bu zorlu pandemi sürecinde, ulusal veya uluslararası olmak üzere toplam 100 firmayla, Çukurova’nın incisi Adana’mız da fuarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu süreçte ülkemizin ekonomisine katma değer kazandırdıkları için yüreğini bir bütün olarak bu sektöre adayan üretici, tedarikçi ve hizmet alan tüm meslek mensubu arkadaşlarımız ve firma yetkililerine sektörüm adına teşekkürlerimi sunuyorum. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyan tüm işletmelerden, randevu alınarak gönül rahatlığıyla hizmet alınabilir. İş yerlerimizde kullan at peçete, kullan at havlu, dezenfektan, kişiye özel manikür ve kesim setiyle hizmet veriliyor. Sektör olarak kendi yağımızda kavrularak ayakta kalmaya çalışıyoruz. Federasyon başkanı olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki covid-19 kurallarına uyan, fiyat tarifesi olan, işletme ruhsatı olan bütün işletmelerden herkes hizmet alabilir. Can sıkıcı süreçten geçtiğimiz için bizim sektörümüz terapi merkezi misalidir.

 

Pandemiden dolayı alınan kısıtlama kararlarıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

 

Bayram Karakaş: Bu zorlu pandemi sürecini birlik olarak aşacağımız için, devletimizce alınan kararlara uyarak hayatımıza devam edelim. Sektörümüzdeki tüm arkadaşlar resmi belgeleriyle beraber, alınan kararlara riayet ederek gönül rahatlığıyla hizmet verebilirler.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER