Hamaratlar: Halkımız Türk firmalarını desteklemelidir

Hamaratlar: Halkımız Türk firmalarını desteklemelidir

Gazette TV’nin, 2. Beauty Çukurova Expo Fuarı’nda kurduğu mini stüdyoda, Medirevo Yönetim Kurulu Başkanı Devrim Hamaratlar, İmtiyaz Sahibimiz Fatma İnci Gül’ün moderatörlüğünü yaptığı İnci Gül ile Biz Bize’nin konuğu oldu.


Gazette TV ve gazetesinin www.gazette.com.tr, YouTube, Twitter ve Facebook hesaplarından canlı yayınlanan programda, güzellik fuarını değerlendiren Hamaratlar, “Büyük bir mutlulukla, pandemiyi dert etmeden geldim. Herkesin kendi tercihidir ama firmalar fuarlara katılmalı. Kişiler fuarları ziyaret edip yenilikleri, bilimi görmeliler. Fuarlar bize geleceği gösteriyor” dedi.

İnci Gül ile Biz Bize’yi gazette.com.tr web adresimizde video galeriye tıklayarak izleyebilirsiniz.

 

 

 

Bize kendinizden ve şirketinizden bahseder misiniz? 

 

27 yıllık iş hayatım var. Son 20 yıldır Türkiye ve çevre ülkelerde genel müdürlük yaptım. Genelde İsveç, Amerika, İngiltere, Almanya firmalarında çalıştım. Kök hücre, yumurta zarı ve kenevir konusunda uzmanlığım var. Milli cevherimiz, Türkiye’nin hazinesi olan bor madeninin %74’ü ülkemizde yer alıyor. Ben bir tüketici olarak bu efsaneyi sürekli araştırdım. Fakat tüketim dünyasında borla ilgili çok fazla ürün göremedim. Bu konuya çok odaklandım. En sonunda bilim insanı olan Sayın Taşkın Öztürk ile yollarımız kesişti. Kendisi 42 sene bor madeniyle ilgili ciddi çalışmalar geliştirmiş. Kendisiyle uzun süren çalışmalarımız sonunda bor madenini çayda, kahvede, makarnada, çorbada, makyaj temizleme suyunda, deterjanlarda, vitamin haplarına varana kadar aklınıza gelebilecek çok fazla gruplarına içerisine koymayı başardık. Bu yeniliğimizi dünya ile tanıştırma vaktinin geldiğini düşünüp, 10 ay önce ürünlerimizi halka açtık. Böylece kendi alanımızda dünyada bor ve kenevir içerikli ürün yapan tek firmayız. SLS, SLES, ALS, parabenler, fosfat, gluten, tuz gibi gelecekte dünyada olmayacak bu kimyasalları biz şimdiden ürünlerimizden çıkardık. Hepsinin dermatolojik olarak test raporlarını da aldık. 

 

Bor ve kenevir içerikli ürünleri üretmek nereden aklınıza geldi?

 

Bor gelecekte yakıt pilleri olacak. Arabalar borla gidecek, cep telefonları borla çalışacak. Hatta 2023 Türkiye’nin arabasında bor madeni kullanılacakmış. Ulusal Bor Enstitüsü’nün kanser ile ilgili hücre bazında araştırmaları var. Borla ilgili kitaplar yayınlanmaya başlandı. Tahminimizin ötesinde hem sağlığa hem de teknolojiye katkısı var. Kenevir ise yıllardır Küba, Amerika, Rusya ve Almanya’da hastalıklarda tedavi amaçlı kullanılıyor. İnşaatlarda, yapı malzemelerinde, arabalarda kullanılıyor. Ben en son bir Amerika firmasının 14 ülke genel müdürüydüm. Borla ilgili, kenevirle ve kök hücreyle ilgili çalışmalar gözümün önündeydi. Ama hep içimde ukteydi. Neden bilim insanları bu cevherlerin üzerine biraz daha fazla gitmiyorlar, neden tüketiciye yönelik ürünler çıkarmıyorlardı? Sevgili Taşkın Öztürk’ün 42 yıl boyunca süren çalışmalarından sonra zamanı geldi dedim ve güzel sonuçlar alacağımız muhteşem ürünlere imza attık.

 

Pandemi dönemiyle birlikte satışlarınız ne durumda? İhracat anlamında da ilerlemeniz oldu mu?

 

Türkiye’de sektörümüzde ilk çıkışta 1 milyon lira üzeri satış yaparak rekor kıran tek firmayız. Çok hızlı büyüdük. Tabii pandemiden dolayı insanlarla çok fazla bir araya gelemedik, iletişim kuramadık. Daha çok sosyal medyada iletişim kurmaya çalıştık. Ama Almanya, İran, Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Amerika, İsviçre, Belçika, Dubai gibi ülkelere ürünlerimizi gönderme fırsatımız oldu. Özellikle son aylarda doktorlar, eczacılar ve güzellik uzmanları ürünlerimizi keşfettiler ve kendi hastalarıyla ürünlerimizi tanıştırmaya ve tavsiye etmeye başladılar. Zaten bir ürünü bir kişi kullanıp, memnun kalıp tavsiye ediyorsa en doğru büyüme şekli budur. Biz müşteri memnuniyeti odaklıyız. Bugüne kadar 150.000'e yakın ürün üretip sattık. 150.000 kişiden sadece bir kişi ürünü yanlış kullanım sonucu bize soru sordu. Onun dışında %100 müşteri memnuniyetini yakaladık çok şükür. 

 

Medirevo ismi nereden geliyor?

 

Bugünümüzde ve gelecekte sağlığı, medikal faydayı konuşacağız. Hayatımızın her anında sağlık ve medikal aklımıza gelecek. Medikal kelimesi hem ülkemizde hem de tüm dünya ülkelerinin dilinde sağlığı çağrıştırıyor. İsmim Devrim olduğu için ve yenilikleri çok seven bir yapıya sahip olduğumdan dolayı Medical Revolution yani Medikal Devrim olarak düşündük ve kısaltmasını oluşturup Medirevo’ya karar verdik. 

 

Ürünlerinizden daha kapsamlı bir şekilde bahsedebilir misiniz?

 

Ürünlerimizde niacinamide, arbutin, kök hücre vardır. Dünyada bu içeriklere sahip ürünleri çok ender firmalar yapabiliyor. Mesela Isparta gülünden (damascena) elde edilen serilerimiz var. Cildimize bakmak sadece doğru makyaj ürünlerini, kremleri kullanmakla bitmiyor. Bulaşık yıkarken doğru deterjan kullanmak, üzerimize giydiğimiz kıyafetleri doğru çamaşır deterjanıyla yıkamak gerekir. Bizim bu gruplarla ilgili cilt dostu ürünlerimiz mevcuttur. Ayrıca cildimiz için yalnızca dışardan alınan takviyeler bir yere kadar bizi genç, sağlıklı, dinamik tutar. İçeriden de takviye vermemiz lazım. Bunun için kolojenlerimiz, C vitamini, D vitamini, omega-3, multivitamin gibi takviyelerimiz mevcuttur. Şirketimizin bilim kurulu var. Eski sağlık bakanımız, Eğitim Araştırma Vakfı başkanımız, çok değerli doktorlarla çalışmalar yapıyoruz ve dünyadaki gelişmeleri birebir takip ediyoruz. 

 

Fuarla ilgili yorumlarınız nelerdir, nasıl buldunuz?

 

Büyük bir mutlulukla, pandemiyi dert etmeden geldim. Herkesin kendi tercihidir ama firmalar fuarlara katılmalı. Kişiler fuarları ziyaret edip yenilikleri, bilimi görmeliler. Fuarlar bize geleceği gösteriyorlar. 

 

Son olarak eklemek istedikleriniz var mı?

 

Halkımız Türk firmalarını desteklemeli. Devlet büyüklerimizden Türk bilim insanlarına daha da fazla destek vermelerini rica ediyorum. Beni burada ağırladığınız için size ve Gazette TV’ye çok teşekkür ediyorum.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER