Hasan Öztuğ: Seçim yarınmışçasına çalışıyoruz

Hasan Öztuğ: Seçim yarınmışçasına çalışıyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çukurova İlçe Başkanı Hasan Öztuğ, Gazette’ye konuştu. Muhabirlerimizden Hüseyin Gül’e partinin genel durumu hakkında açıklamalarda bulunan Öztuğ, sonraki seçim için çalışmalara başladıklarını ifade etti. Başkan Öztuğ, “Amaçlarımızdan ve hedeflerimizden bir milim bile sapmadan önümüzde seçimde Çukurova'ya üç hilalli bayrağımızı dikme arzusunda olup seçim yarınmışçasına çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Çukurova İlçe Başkanı Hasan Öztuğ ile kaybedilen ilçelerden, kazanılan ilçelere; hükümetin öngördüğü 2023 hedefinden, Cumhur İttifakı’na kadar konuştuğumuz o keyifli röportaj;

Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz? Hasan Öztuğ kimdir?
Ben MHP Çukurova İlçe Başkanı Hasan Öztuğ. Yörük ailesine mensup biriyim. Aslen Karaisalı’nın Fettahlı köyündeniz. Ama  oradan  İmamoğluna geçmişiz zamanında. İlköğrenimimden yüksek lisansıma kadar Adana’da okudum. İktisat fakültesi mezunuyum. Ekonomi yüksek lisansımı tamamladım. Çocukluğumdan beri içerisinde bulunduğum, gönül verdiğim, inandığım ve savunduğum dava içerisinde bırakın bir teşkilat başkanlığını buranın bir neferi olmak bile benim için onur ve gurur verici bir duygu.

Ne kadar zamandır siyasetin içerisindesiniz?
Çocukluğumdan beri siyasetin içerisindeyim denilebilir. İsmini aldığım dedem Hasan Öztuğ, Cumhuriyetçi Köylü Milliyetçi Partisi’nin Ocak Başkanlığı’nı yapmış olan bir isim olup babam Veli Öztuğ, o bayrağı alıp sürdürerek akabinde 3. kuşak olarak ben siyasetin içinde bulundum. 

Sizce doğru siyaset nedir ve nasıl yapılmalıdır?
Siyasette samimiyet ve güven çok önemlidir. Bu sadece siyasette değil her alanda çok önemlidir. Bizim insanımız bu iki terime de çok dikkat eder. Siyaseti bizler de yüreklice yaparız. Ahlaklı olan da budur zaten bizler için.

Başkanlığa getirilmeden önce Çukurova’nın teşkilatlanması ne durumda idi ve bugün gelinen nokta neresi?
Ben başkanlığa getirilmeden önce Sarıçam Belediyesi’nin aday adayıydım. Onun evvelliyatında da ülkü ocaklarının her kademesinde görev almış biriyim. İl yönetimlerinde, Seyhan ilçe yönetiminde de bulundum. Genel başkanımızın takdiri ile de 1 Kasım 2018 tarihinde Çukurova İlçe Başkanlığı görevine getirildim. Gerek geçmiş dönem ilçe başkanlarımızın gerek yönetim kurulu üyelerinin hepsinin, büyük bir inanç ve özveriyle bu kutlu görevi yürüttüklerine inanıyorum. Ama tabii ki her yiğidin kendine has bir yoğurt yemesi vardır diyerek biz devraldığımız bayrağı her zaman daha ileri taşıma arzusu içerisinde olduğumuz için şuanda geldiğimiz nokta  öncesinden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ve bunu gerek parti tabanımız gerekse Çukurovalı hemşehrilerimizin takdiri ile görmüş oluyoruz. 

Başkanlığı devralmadan önce tasarladığınız projeleri hayata geçirebiliyor musunuz Sayın Öztuğ?
Hayalini kurduğumuz, kafamızda tasarladığımız projeleri hayata geçiriyoruz imkânlarımız ölçütünde de geçirmeye de devam edeceğiz. Bir proje derken insanlarımız sadece maddi anlamda bir şeylerin görseli anlamında algılıyor olabilir ama en büyük proje gönülleri fethedebilme projesidir.

Çukurova’da yaşayan vatandaşın daha ziyade sosyal demokrat eğilimli olması örgütlenmenize nasıl etki ediyor? Bu anlamda farklı bir yöntem uyguluyor musunuz?
Çukurova'daki hemşehrilerimiz sosyal demokrat olması bizi olumsuz yönde etkilemiyor aslında. Her coğrafi bölgenin kendine has bir tutum, davranış ve inanış biçimi vardır. Aksine, şahsımca düşüncem ben zor olanı severim her zaman. Mevcut makamın belirli bir gücü vardır ama önemli olan o makamın gücüne güç katabilmektir. Gerek binamızın fiziki yapısı gerekse güçlü bir örgütlenme ile seçime ciddi bir şekilde hazırlandık. Siyasetçi dediğiniz, kendi yaşamış coğrafyasına nasıl hizmet edebilirim, nasıl katkı sağlayabilirim amacı ve gayretini gütmelidir.

MHP, Çukurova'yı çok istedi ve almak için ciddi çalışmalar yaptı. Bu isteğin nedeni nedir Sayın Öztuğ?

Çukurova’yı alacağımıza inandık. Liderimiz Sayın Bahçeli bizi ilçe başkanı olarak şereflendirdi ama benimle beraber yönetim kurulundaki arkadaşlarımızı da şereflendirdi. Ve ben geldiğim ilk günden beri herkese, burayı alacağımıza dair inanç empoze ettim. Alamayacağımız algısını hiçbir zaman yürütmedim. Başarmak için öncelikle inanmak gerekiyor. İnanmak başarmanın yarısıdır derler ama  bence yarısından daha fazla olduğuna inanıyorum. Çukurova bizim için önemliydi çünkü, Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminde olan bir ilçe burası ve 3. dönemi olacak. Biz buradaki insanımızı, milliyetçi, üretken ve çalışkan bir belediye anlayışıyla tanıştırma hedefi arzusunu güderek çalışmalarımızı sergiledik. Seçim çalışması yaparmışçasına değil hakikaten insanlara samimiyetimizi gösterircesine, gittiğimiz her yerde elleri sıkarken gönülleri nasıl sarabileceğimiz üzerine çabaladık. Bizler üzerimize düşeni  yaptık takdiri de Çukurovalı hemşehrilerimize bıraktık. Kısmet böyleymiş, seçimi kaybettik ama partimizin geçen seneki oranlarını arttırdık. Bir dahaki seçimde gerek yanlışlarımızı gerekse eksiklerimizi görerek sağlam ve emin adımlarla amaçlarımızdan ve hedeflerimizden bir milim bile sapmadan önümüzde seçimde Çukurova'ya üç hilalli bayrağımızı dikme arzusunda olup seçim yarınmışçasına çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Adana genelinde kaybettiğiniz ilçeler için özel bir strateji belirlediniz mi? Bunun için çalışmalara başladınız mı?

Ben Çukurova İlçe Başkanı olduğum için stratejik olarak düşüneceğim yer burasıdır. Ama genel anlamda baktığımızda, kaybettiğimiz her ilçenin kendisine özgü bir yapısı vardır. Bu yapısı dahilinde neden kaybedildiği, teşkilatın eksikleri mi, yoksa kendimizi iyi ifade edemedik mi, vatandaşın bizlerden beklediğini yanlış mı anladık bunların tahlilleri yapılmalıdır. Bu tahliller sonucunda ortaya çıkan sonuçlar doğrultusunda çalışmalar yapılması gerekmektedir.

Peki, başarı elde ettiğiniz ilçelerin tahlilini parti olarak yaptınız mı? Bu yerlerdeki başarıyı neye borçlusunuz?
Cumhur İttifakı bizim için çok önemli bir ittifaktı. Evvela şunu vurgulamak isterim ki, liderimiz Sayın Bahçeli bu ittifakta büyük bir özveri gösterdi. Bu ittifak liderimizin de dediği gibi ‘pazara kadar değil mezara kadar’ oldu. Bizde son sözü ‘Devlet’ söyler zaten. 15 Temmuz hain kalkışmasında herkes bir yerlere nasıl saklanabilirim diye düşünürken Sayın Bahçeli, genel merkezimize gelerek yüce Türk milletinin iradesine sahip çıkma kararını almıştır. Ve Ak Parti devletinin arkasında durarak Cumhurbaşkanımıza destek olmuştur. O geceki dik duruşu ve taviz vermeyişi Cumhur İttifakı’nın ortaya çıkmasına zemin hazırlamıştır. Ve ben inanıyorum ki bu ittifak, önümüzdeki zamanlarda daha iyi bir çalışmayla daha güzel şeyler olacağına inanıyorum.  Ve kazandığımız belediyeler anlamında da tabii ki adayların ve teşkilatın belirli bir rüzgârı vardır ama siyasi parti liderlerinin de ayrı bir rüzgârı vardır. Ben, kazanmış belediye başkanlarımıza, dönemim adaylarına, milletvekillerine ve teşkilat başkanlarına göstermiş oldukları çabalarında dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Buraların kazanılmasının aslı nedeni Sayın Bahçeli olup bu başarı göstermiş olduğu özveriden kaynaklanmıştır.

Bir de tekrar tekrar kazandığınız iller konusunda konuşmak isterim. Bu ‘tekrar tekrar kazanma’ başarınızın, halkı ikna edip güven kazanmanızın sırrı nedir?
5 yıllık zaman içinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin ortaya koymuş olduğu üretken bir belediyecilik anlayışını sergileyip gösterdiğinden mütevellittir.
Sizce Türkiye, mevcut hükümetimizin öngördüğü 2023 hedeflerine ulaşabilecek mi?
Evet, 2023 hedefine doğru gidiyoruz zaten. Liderimiz Sayın Bahçeli’nin 1992’de yapmış olduğu konuşmada ‘lider ülke Türkiye, 2023’de’ diye vurgulamıştır zaten. Önümüzdeki kısa zamanda da ben inanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti ve yüce Türk milleti, 2023’de bambaşka bir ülke olacaktır. Gerek ekonomisi gerekse insanlarımızın refaha ulaşması noktasında bambaşka yerlerde olacağız. Bunun, liderimiz Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan öncülüğünde olacağından yana da kuşkumuz yoktur.

Geleceğimizden umutlu musunuz Sayın Öztuğ?
Tabii ki de umutluyum. Yaşıyorsak her daim umut vardır. Önemli olan kendi geleceğimiz değil bizden sonra gelecek olan nesillere daha yaşanılabilir bir ülke bırakmaktır.
Buradan öncelikle Gazette Gazetesi’ne çok teşekkür ediyorum. İlçe teşkilatımıza gelerek bizleri mutlu ettiniz. Ve Adanalı hemşehrilerimize inanıyorum ve önümüzdeki seçimde partimizi yeniden bir şahlanış ve yükseliş şansını verecektir. Bir dahaki dönem Çukurova’yı muhakkak kazanacağımızı başka şansımızın olmadığını söylemek istiyorum.
 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER