‘İyilik paylaştıkça çoğalır’

‘İyilik paylaştıkça çoğalır’

Müzik kariyerini SMA Tip 1 savaşçısı bebeklerin yardımına adayan Adanalı genç müzisyen Utku Güzelgül, kendisini ve kariyerini Gazette’ye konuştu. Güzelgül, ‘Ben bu yolda tek başıma ilerlemiyorum. Gönüllü arkadaşlarımla birlikte mücadele veriyoruz ve bu mücadelemiz, dünyadaki tüm çocuklar güzelliklere kavuşana kadar da devam edecek. Unutmayın, iyilik paylaştıkça çoğalır’’ dedi.


 İşte Utku Güzelgül ile gerçekleştirdiğimiz o keyifli röportaj;

 

Neden böyle bir girişimde bulundunuz?

 

Öncelikle şunu söylemek istiyorum; Ben bu yolda tek başıma ilerlemiyorum. Gönüllü arkadaşlarımla birlikte mücadele veriyoruz ve bu mücadelemiz, dünyadaki tüm çocuklar güzelliklere kavuşana kadar da devam edecek.

SMA Tip 1 savaşçısı kardeşlerimiz nefes almakta güçlük çekerken ve her geçen gün, onların aleyhine işlerken biz de bazıları gibi sosyal medyada ekranı yukarı kaydırıp bu durumu görmezlikten gelemezdik. Bu çocukların yaşaması için gereken şey, ‘’birkaç tane kağıt parçası’’ yani para. Neden birkaç tane dedim biliyor musunuz? Çünkü bazı insanlar için bu böyle. Ülkemizde bu kadar zengin iş insanı, siyasetçi, sanatçı, sosyal medya fenomeni varken bu çocuklar ilaçlarına neden kavuşamasın ki? Biz, Türkiye olarak ne acılar, ne zorluklar yaşadık ama hiçbir zaman pes etmedik ve üstesinden geldik. Nerede yardıma ihtiyacı olan birini görsek, ona el uzattık. Bir olursak, kazanamayacağımız hiçbir mücadele yok. SMA savaşçısı kardeşlerimiz için de aynı mücadeleyi istiyoruz. Ayrıca, Zolgensma denilen ilacın ücretinin daha da azaltılması, hatta ücretsiz olması için mücadelelere devam edeceğiz ama 25-30 günü kalan SMA savaşçısı kardeşlerimizin, Eliz Mira’ların kampanyalarının çok hızlı bir şekilde tamamlanması gerekiyor. 13 kilo sınırı olan SMA savaşçısı kardeşlerimizin kampanyalarının yine aynı şekilde çok hızlı bir şekilde tamamlanması gerekiyor. Sosyal medya hesabı olan tüm insanlara sesleniyorum; bakkal Mahmut amcaya, terzi Ayşe teyzeye, manavda çalışan Ali kardeşime, balıkçı Feride ablaya, iş insanlarına, sanatçılara, sosyal medya fenomenlerine, ‘’lütfen sessiz kalmayın”. Sosyal medyada takipçim çok az ya da benim takipçilerim yardım yapmaz diye düşünmeyin. Siz her gün paylaşımlarınızla destek olun SMA savaşçısı kardeşlerimize. Mutlaka bir takipçinizin iyilik damarına dokunursunuz. Tabii iyilik yapmak için sosyal medyada aktif olmanız şart değil. Kendi çevrenizle paylaşarak da SMA savaşçısı kardeşlerimize ve yardıma ihtiyacı olan tüm çocuklara destek olmak için mücadele edebilirsiniz. Sizler bir kişiye ulaşırsınız, o bir kişi üç kişiye derken, bu şekilde milyarlarca insana ulaşabiliriz. Unutmayın, “İYİLİK, PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR.’’

 

Takipçilerinizden bu projenize destek vermesini istediğiniz müzisyenlerden geri dönüşler nasıl?

 

Amatör müzisyenlerden yavaş yavaş olsa da etkili ve olumlu dönüşler alıyoruz ve bu bizim umudumuzu yeşertiyor ama daha fazla müzisyenden destek almalıyız. Henüz ünlü müzisyenlerden dönüş alamadık ama alırsak, çok mutlu olacağız. Çünkü bu çocuklar karanlığı değil aydınlıkta filizlenmeyi hak ediyor. Değerli müzisyenler, yapmanız gereken şey çok basit: “Bir şarkı paylaşıp altına #şarkılarımızıçocuklariçinsöylüyoruz etiketiyle birlikte bir SMA savaşçısı kardeşimizin destek IBAN numarasını yazacaksınız. Desteğinizi esirgemeyeceğinize inanıyoruz.

 

Paylaşımları hangi platformlardan yapıyorsunuz?

 

Herkesin bildiği üzere teknoloji çağının getirdiği sosyal medya gücü diye bir güç ortaya çıktı ve biz de arkadaşlarımla beraber genelde Instagram ve Facebook üzerinden yürütmeye çalışıyoruz ama bu proje çok büyürse, YouTube’da da çalışmalar yapmayı düşünüyoruz. 

 

Daha önce de sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmişsiniz neler yaptınız?

 

Üç yıldır, Acemi Gönüllüler Adana Sosyal Sorumluluk Ekibinin bir üyesiyim. Her seferinde, bittiğinde mutluluktan gözlerimizi dolduran çeşitli projeler gerçekleştiriyoruz ekip olarak. İstanbul’da yaşadığım 2 sene boyunca da Acemi Gönüllüler İstanbul ekibinin yöneticiliğini yaptım. Onun dışında, kendi arkadaş çevremle de elimizden geldiğince ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmaya çalışıyoruz. Şu an önceliğimiz SMA savaşçısı kardeşlerimiz olsa da yardıma ihtiyacı olan tüm çocuklar için mücadele etmeye devam ediyoruz.

 

Destek vermesini istediğiniz kişilere neler söylemek istersiniz?

 

“Çocuklar inanın, inanın çocuklar. Güzel günler göreceğiz, güneşli günler...” 

Onlar daha çocuk. Ağlamak yakışmıyor onlara... Lütfen, ağlamaları sadece pamuk şekerleri bittiği için olsun, imkansızlığın getirdiği sağlık sorunları için değil.

 

Müzik kariyerinizle ilgili bilgi alabilir miyiz?

 

İlk defa sahneye 2014 yılında çıktım. Arkadaşlarımla birlikte 2016 yılının sonlarında Feveran adında bir Anadolu Rock grubu kurduk. Bir arkadaşımın “Utku sen çok fevri hareket ediyorsun. Bence grubun adı Feveran olsun” demesiyle grup adını almıştır. Feveran ile Adana’nın bazı mekanlarında ve yine Adana’nın bazı ilçelerinde konserler verdik. 2017’nin sonlarında grup dağıldı ve kendi adımla konserler vermeye başladım. 25 Aralık 2018 tarihinde ilk teklim olan Hiç Sevmedim ki’yi çıkarttık. “Hiç Sevmedim ki” için 2017’nin başlarında stüdyoya girdik ama bazı nedenlerden dolayı o dönem ertelemek durumunda kaldık. Şarkının sözü ve müziği Ertürk Güllü’ye ait. Maalesef, Ertürk abiyi 2017 yılında elim bir trafik kazasında kaybettik. Ertürk abi dünyalar iyisi bir insandı. Mekanı cennet olsun. Selam olsun göğe...

11 Eylül 2019 tarihinde Küçükçekmece Göl Kenarı Amfi Tiyatro’da ilk İstanbul konserimi verdim. 2021’in başlarında sözü ve müziği bana ait olan ikinci teklimi çıkartacağız. Bu sefer kendi YouTube kanalımda yayınlamayı düşünüyorum.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER