Kocaispir: Belediyede oturmayacağız

Kocaispir: Belediyede oturmayacağız

Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi İnci Gül ve Yönetim Kurulu Başkanı Adem Akol, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Kocaispir, “İnsanlar kendileri gibi düşünen, kendileri gibi yaşayan, kendileri gibi içlerinde bulunan siyasetçilerle hemhal olmak istiyorlar. Bizler halkın içindeyiz ve belediyede oturmayan bir ekip olacağız” diye konuştu.

“BİZLER DE BUNUNLA MÜKELLEFİZ”
Belediye başkanlığının tanımını yapan ve en önemli görevlerini anlatan Başkan Kocaispir, “Belediye başkanı halkın talep ve beklentileriyle en çok muhattap olan bir kamu görevi olup insanların beklentilerini karşılamalı ve dinlemelidir. Bizler de bununla mükellefiz. Bu bizim açımızdan bir tercih değil, zorunluluktur. O sebeple vatandaşa dokunan insanların ulaşabildiği yeni bir siyasetçi profilinden bahsediyoruz” diyerek Türkiye’de ve dünyada siyaset yapış biçiminin değiştiğine dikkat çekti.

“CİDDİ HİZMETLERİMİZ OLACAK”
Kocaispir, “Bizler öz eleştiri yapabilen ve hatalarımızdan ders çıkarabilen bir siyasi hareketiz. Bu 5 yıllık görev sürecimde de halkın içinden, İnsanların ulaştığı, dokunduğu bir belediye başakanı olmayı arzuluyorum. Tabii ki bu yetmez. Ciddi hizmetlerimiz olacak. Bunun altyapısını hazırlıyoruz bunun için ekiplerimiz de çalışıyor. Ve inşallah gerek sosyo-kültürel gerekse imar çalışmaları bakımından tüm bunların en üst düzeyde yapıldığı bir belediye olduğumuzu herkes görecektir.” dedi.

“BELEDİYEDE OTURMAYAN BİR EKİP OLACAĞIZ”
Başkan Kocaispir,”Bizi tatmin edebilecek en önemli boyut, halk ve millietimizle birlikte olmaktır. Şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki, bizler halkın içindeyiz. Haftasonları da dahil programlarımızı halk ile birlikte olabilecek şekilde ayarlıyoruz. Hayırlı olsun nezaketinde bulunup bizi yönlendiren eksiklerimizi söyleyen ziyaretçilerimizden sonra bu programlara daha fazla ağırlık verip belediyede oturmayan bir ekip olacağız.” dedi ve halk ile birlikte siyaset yapan bir belediye olacaklarının vurgusunu yaptı.

Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi İnci Gül ve Yönetim Kurulu Başkanı Adem Akol, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında önemli açıklamalarda bulunan Başkan Kocaispir, “Halkın talebini anlayan, kavrayan ve yerine getiren çabuk dönüşler yani böyle uzun süreli yayılan hizmetlerden ziyade anlık dönüşler önemli hale geliyor” diyerek siyesette kalıcı olmak ve güzel izler bırakmak için halkın içinden bir belediye başkanı olmak gerektiğinin altını çizdi.

Sayın Kocaispir öncelikle size göre belediye başkanlığının tanımı nedir ve en önemli görevleri sizce neler olmalıdır?
Belediye başkanı halkın talep ve beklentileriyle en çok muhattap olan bir kamu görevi olup insanların beklentilerini karşılamalı ve onları dinlemelidir. Bizler de bununla mükellefiz. Bu bizim açımızdan bir tercih değil, zorunluluktur. O sebeple vatandaşa dokunan insanların ulaşabildiği yeni bir siyasetçi profilinden bahsediyoruz. Zamanın bir ruhu vardır. Zaman akıp giderken nasıl ki basılı medyanın dijitalleşme sürecini izliyorsak Türkiye’de ve dünyada siyaset yapış biçiminin de değiştiğini gözlüyoruz ve artık siyaset içinde yavaş yavaş şeffaflık, öngörülebilirlik, ulaşılabilirlik temel parametreler oluyor. İnsanlar kendileri gibi düşünen, kendileri gibi yaşayan, kendileri gibi içlerinde siyasetçilerle hemhal olmak istiyorlar. Bu da siyasette kalıcı olmak isteyen veya üstlendiği misyonun hakkını vermek isteyen siyasetçileri şu noktaya getiriyor, halkın talebini anlayan, kavrayan ve yerine getiren çabuk dönüşler yani artık böyle uzun süreli yayılan hizmetlerden ziyade anlık dönüşler önemli hale geliyor. 

“TÜM YÜREĞİR’İN BAŞKANILIM”
Peki, siz nasıl bir belediye başkanı olacaksınız? Bizlere izleyeceğiniz yolu biraz anlatabilir misiniz?

Biz topluma karşı sorumluluğu olan insanlarız, vatandaş bize oy verip seçtiler. Ben naçizane kazandığım ilk gün şunu söyledim, ‘Cumhur İttifak’ının adayı olarak belediye başkanlığına seçildim ancak bütün Yüreğir halkının başkanı olmalıyım ve olacağım.’ Bu açık bir irade beyanıdır. Bütün Yüreğirlilerle yapılan bir sözleşmedir. Bu sözleşmenin özünde, köken, ırk, mezhep, meşrep, yaşam biçimi, hayat tarzı ayrımı yapmadan, kimseyi ötekileştirmeden bu görevin, bu tarafsızlıkla yapılması bizim açımızdan bir zarurettir. Zaruret olmanın ötesinde ahlaki ve hukuki bir sorumluluktur. Benim inancıma göre de dini bir sorumluluktur. Dolayısıyla bu kamunun kaynakları Yüreğir’e gelen devletin kaynakları mademki bütün Yüreğir’in hakkıdır, bu kaynakların eşit ve adil bir şekilde dağıtılması gerekir.

ULAŞILABİLİR SİYASETÇİLİK
Siyasette kalıcı olmak için halktan biri olmak gerektiğini söylediniz. Siz de güzel izler bırakmak adına neler yapacaksınız?

Görevimiz başlayalı 3 ay oldu henüz hizmetlerimizi gerçek anlamda başlatabilmiş değiliz ama hazırlıklarımızın son aşamasındayız ve bu süreçler de insanlarla küçük temaslar halinde geçti. Yani sosyal medya hesaplarımızı takip edebiliyorsanız hakikaten ben haftada en az 2 gün vatandaşlarla birebir temasların olduğu programlar yapmaya çalışıyorum. Biliyorsunuz Ak Parti’de Kurucu Gençlik Kolları Başkanıyım yani alaylı bir siyasetçiyim. Teşkilatın içinden gelerek yetişen yani Ak Parti’nin yetiştirdiği bir siyasetçiyim ve bizim tabi siyasetteki idolümüz Recep Tayyip Erdoğan’dır. Recep Tayyip Erdoğan uzun ve meşakatli, başarı dolu siyaset yaşamında bu başarısını halkın içinden birisi olmaya, ulaşılır bir siyasetçi olmaya borçludur. Bugün hangi siyasi görüşten olursa olsun bunu herkes kabul eder. Recep Tayyip Erdoğan halk insanıdır, halkın içinden gelen bir siyasi liderdir ve halkın taleplerini önemseyen bir insandır. Zor zamanlarda, siyasetin kırılma anları yaşadığı tarihi süreçlerde geçmişe lütfen dönüp bakılınca en kritik zamanlarda halka gidilmiştir ve halk her daim Sayın Erdoğan tarafında saf tutmuştur. Bizler öz eleştiri yapabilen ve hatalarımızdan ders çıkarabilen bir siyasi hareketiz. Tüm bu öğrenme süreçlerinde ben naçizane kendim gözlemleyip doğru siyasal davranışları sergilemeye çabalıyorum. Bu 5 yıllık görev sürecimde de halkın içinden, İnsanların ulaştığı, dokunduğu bir belediye başakanı olmayı arzuluyorum. Tabii ki bu yetmez. Ciddi hizmetlerimiz olacak. Bunun altyapısını hazırlıyoruz bunun için ekiplerimiz de çalışıyor. Ve inşallah gerek sosyo-kültürel gerekse imar çalışmaları bakımından tüm bunların en üst düzeyde yapıldığı bir belediye olduğumuzu herkes görecektir. Bir kaç ay sonra belki yüreğirde, geçmişten gelen hizmetler üzerine çok daha fazlalarının koyulduğu bir hizmet süreci çok net bir şekilde görülecek. Halkımız beni her yerde görebilecekler. Bir esnafın dükkânında, bir kahvede oturup vatandaşı dinlerken, bir yaşlı teyzenin evinde, parkta çocuklarla beraber hemen hemen her alanda beni görmeniz mümkün olacak. Bizlere bu yakışır çünkü. 5 yıl sonra görev süremiz dolduğunda tekrar halkın içine döndüğümüzde başımız dik gezebilmeliyiz. İnsanların hayır dualarını almak benim için çok büyük önem arz ediyor ve inanıyorum ki bu güzel işler hep birlikte yapılır. Meclis üyelerimizle, ekibimizle, başkan yardımcılarımızla, müdürlerimizle el ele verip yüreğirde güzel bir iz bırakmak istiyoruz. Bu süreçte de basınımız ile kamu yararına çalışıp iş birliği yapmak gerekiyor diye düşünüyorum.

“BELEDİYEDE OTURMAYACAĞIZ”
Genellikle yönetime gelindikten sonra ilk yüz günün muhasebesi yapılıyor. Bu süreç sizi tatmin etti mi?

Bizi tatmin edebilecek en önemli boyut, halk ve millitimizle birlikte olmaktır. Şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki, bizler halkın içindeyiz. Haftasonları da dahil programlarımızı halk ile birlikte olabilecek şekilde ayarlıyoruz. Hayırlı olsun nezaketinde bulunup bizi yönlendiren eksiklerimizi söyleyen ziyaretçilerimizden sonra bu programlara daha fazla ağırlık verip belediyede oturmayan bir ekip olacağız. Kısacası halk ile birlikte siyaset yapan bir belediye olacağız. 


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER