Make-Up Artist Sağlam: Bu süreçte ayakta durabilmek zorundayız

Make-Up Artist Sağlam: Bu süreçte ayakta durabilmek zorundayız

Gazette TV’nin, 2. Beauty Çukurova Expo Fuarı’nda kurduğu mini stüdyoda, Make-Up Artist Müberya Sağlam, İmtiyaz Sahibimiz Fatma İnci Gül’ün moderatörlüğünü yaptığı İnci Gül ile Biz Bize’nin konuğu oldu.

Gazette TV ve gazetesinin www.gazette.com.tr, YouTube, Twitter ve Facebook hesaplarından canlı yayınlanan programda, güzellik fuarını değerlendiren Sağlam, “Pandemi başlamadan önce her şey çok güzel gidiyordu. Pandemiden dolayı birçok kısıtlama geldi. Herkes gibi bizim sektörümüz de yoğun bir şekilde etkilendi ama bu süreçte ayakta durabilmek zorundayız” dedi. İnci Gül ile Biz Bize’yi gazette.com.tr web adresimizde video galeriye tıklayarak izleyebilirsiniz.

 Nasıl ünlü oldunuz?

Ünlü mü oldum bilmiyorum. Bu sizin takdiriniz çok teşekkür ederim. Ben hala öyle hissetmiyorum. Bundan 5 yıl önce hayatta en iyi ne yapabiliyorum diye düşündüm. Cevabım makyaj yapmak oldu ve onun üzerine yoğunlaştım. Makyaj stüdyosu Türkiye’de hiç olmayan bir konsepti. Ben de bir risk aldım ve makyaj stüdyosu açtım, sonra devamı geldi. İstanbul’da 2 tane stüdyom var, Gaziantep’te 1 tane ve 1 tane de Adana’da var. Pandemi başlamadan önce her şey çok güzel gidiyordu. Ama bu hepimizin sorunu, hepimiz aynı gemideyiz. Umarım bu sorundan bir an önce kurtuluruz.

 

Peki, pandemi güzellik sektörünü nasıl etkiledi?

Benim sektörüm gelin saç ve makyajı. Pandemiden dolayı birçok kısıtlama geldi. Herkes gibi bizim sektörümüz de yoğun bir şekilde etkilendi. Ama bu süreçte ayakta durabilmek zorundayız. Benim 4 tane stüdyom ve ekip arkadaşlarım var. Stüdyolarımın kiraları, ekip arkadaşlarımın sigortaları, maaşları vs. tüm bunları karşılayabilmek için elimden gelen her şeyi yapıyorum.

 

Franchising mi veriyorsun?

Hayır, kendim açıyorum. Başarılı ekip arkadaşlarımı da stüdyolarımın ekip lideri yapıyorum.

 

Fuarı nasıl buldun?

Pandemiye rağmen oldukça ilgi görmüş. Bu durum beni çok mutlu etti. Ama fuar alanında çok güzel önlemler alınmış. Keşke böyle bir durum olmasaydı, katılımcı sayısı kat kat fazla olsaydı. Çünkü çok büyük bir emek var. Umarım seneye çok daha güzel olur.

 

Kuaförler ve Güzellik Salonları işletmecileri Manikürcüler Odası’nda yönetimde misin?

Hayır, yönetimde değilim. Ben bir sanatçıyım ve sanatçılar tarafsız olmak zorunda. Bana ihtiyaç duyan her odaya, her kuruma, her kişiye katkı sağlarım ama ben daha ziyade ortada olmayı, halkın içinde olmayı tercih ediyorum.

 

Makyajla ilgili birkaç sır verebilir misin?

Makyaj bir sanattır. Hiçbir sınırlandırılmalara aldanılmamalı. İsteyen insan gündüz kırmızı rujunu ve aydınlatıcısını sürebilmeli. Türk kadınlarımız aldıkları ürünleri, duydukları olumsuz kurallardan dolayı kullanamıyorlar. Bu durum beni çok üzüyor. Bu sizin sanatınız, canınız ne istiyorsa yapın diyorum.

 

Tavsiyede bulanacağınız başka bir şey var mı?

Ben hala çok fazla makyaj videoları izliyorum. Makyaja ilgi duyanlar günde bir tane bile video izlerlerse zamanla zihinlerde yer eder ve öğrenilir. En çok bu yöntemi öneririm.

 

Önümüzdeki süreç için hedeflerin var mı?

Evet, hayallerimin peşinden gitmeye devam ediyorum. En sevdiğim ürünleri üretip, kendi markamın ürünleriyle yola devam etmek istiyorum. Dünya markası olmak, her ülkede ürünlerim kullanılsın istiyorum.

 

Eklemek istediklerin var mı?

Ben, kendimi tüm Çukurova bölgesine ait hissediyorum. Beni izleyen, takip eden herkese çok minnettarım, çok teşekkür ediyorum. Size de ayrıca teşekkür ediyorum, burada olmak çok güzeldi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER