Muhtar Fırtına Sığırcı: Uyarıları dikkate alalım

Muhtar Fırtına Sığırcı: Uyarıları dikkate alalım

Gazette Gazetesi muhabirlerinden Cemre Bayrak’a konuşan Akdeniz Mahalle Muhtarı Fırtına Sığırcı, “Devletimiz gereken bütün tedbirleri almaya gayret gösteriyor ki alıyor da. Bizler de bu gayreti göz ardı etmeyelim, uyarıları dikkate alalım” dedi. 

İşte muhtar Sığırcı ile gerçekleştirdiğimiz o keyifli röportaj;
Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? 
Fırtına Sığırcı, Adana’nın Yüreğir İlçesine bağlı Akdeniz Mahallesinin muhtar olarak görev yapmaktayım. 
Dezavantajlı bir mahallenin muhtarlığını yapıyorsunuz? Ne gibi zorluklar yaşıyorsunuz?
Evet, dezavantajlı bir mahallenin muhtarlığını yapıyorum. İnsanlar burada ihtiyaçlarını inanın ki kilo kilo alamıyor. Bir liralık iki liralık alışveriş yapan vatandaşlar var. Kaymakamlıklarımız aracılığıyla veya Belediyelerimizden yardımlar geliyor ve mahalleli bunları benim kendi istek ve arzularıma göre dağıttığımı sanıyor. Benim buna yetkim yok. Büyük bir mahallenin muhtarlığını yapıyorum çoğu zaman gelen yardımlar yeterli kalmıyor. 
Umarız en kısa zamanda bu süreci atlatırız ama şu an için evde kalmamız gerekiyor. Vatandaşların evlerinde kalması için devletimiz gerekli bütün tedbirleri de alıyor. 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı için sokağa çıkma yasağı var, ücretsiz izne ayrılan bir kesim de var bu süreç devam ederken vatandaşlar yardım almak için nerelere başvuru yapmalı? 
İnşallah bu süreci en kısa zamanda atlatırız bizlerin de temennisi bu. Devletimiz gereken bütün tedbirleri almaya gayret gösteriyor ki alıyor da. Bizler de bu gayreti göz ardı etmeyelim uyarıları dikkate alalım. Konuyla ilgili olarak da bizlere çok sayıda müracaat oluyor, ‘muhtarım bana neden yardım çıkmadı’ diye ama hiçbir şekilde başvuru yapmamış. Bu röportajımız da aslında vesile olur inşallah. Devletimiz, ya da ben sizlerin evinizde neler yaşadığınızı bize bildirmediğiniz takdirde bilmeyiz. Bu sebeple ben vatandaşlarımızın hangi konularda nerelere başvuru yapmaları gerektiğini söyleyeyim. Seyahat izni için 199’u, sosyal yardım talebi için 144’ü, Gıda yardım için 168’i, Kovid-19 şüpheli şahıs için 184’ü, işsizlik maaşı müracaatı için 170’i, cenaze hizmetleri, 188’i, eve sağlık personeli için 153’ü, ilaç talep etmek için 155’i arayabilirsiniz. 
Güneşli mahallesi muhtarı olarak vatandaşlarımıza vermek istediğiniz bir mesaj var mı? 
Az önce de belirttiğimiz gibi bu sürecin en kısa zamanda atlatmayı temenni ediyoruz. Konuyla alakalı olarak uyarıları dikkat alıp evde kalalım. Herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum.  

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER