Sert: Pandemiye rağmen güzel bir fuar

Sert: Pandemiye rağmen güzel bir fuar

2. Beauty Çukurova Expo Fuarında Gazette TV ve Gazette Gazetesi stüdyo kurarak, fuarın ilgi odağı olduğu İmtiyaz Sahibimiz Fatma İnci Gül’ün moderatörlüğünü yaptığı İnci Gül ile Biz Bize canlı yayın programının konuğu, Ünlü Moda Tasarımcısı Ivana Sert oldu. Gazette TV’nin www.gazette.com.tr, YouTube, Twitter ve Facebook hesaplarından canlı yayınlanan programda güzellik fuarını değerlendiren Sert, “Kendi çizgini bozmadan tasarımlar yapmak gerekiyor. Özgün olunmalı, kendi tarzını yaratıp o yoldan gidilmelidir. Pandemi döneminde olmasına rağmen güzel buldum. Bu zor dönemde böyle organizasyonlara katılmak çok önemli. İnşallah daha güzel, daha kalabalık fuarlara devam edeceğiz” dedi.


 

İşte Ivana Sert ile gerçekleştirdiğimiz o keyifli program;

 

Modayı neden kariyer olarak seçtiniz?

 

Küçükken anneannemin elbiselerini kesip biçerek değişik şeyler üretiyordum. Hem sevdiğim için hem de bir şeyler yaratmak için modanın içerisindeydim.

 

Pandemi modayı etkiledi mi?

 

Artık organizasyonlar olmadığı için insanlar evlerine çekildi. Giyime çok fazla zaman harcamıyorlar. Ben de bu pandemi döneminde Instagram üzerinden bir yarışma oluşturdum. Herkesi eşofmanların dışına çıkmaya davet ettim. Hatta sonrasında belirli konseptler oluşturdum. Güzel halkımız o konseptlere göre giyinmeye başladılar. Bunları hem insanların hem de kendi motivasyonum için yaptım. Çünkü biz kadınlar aynaya baktığımız zaman güzel görünüyorsak mutluyuz. Eğer ki aynaya baktığımız da bakımsız, hasta gibi görünüyorsak psikolojikten modumuz düşüyor. Yani motivasyonumuzun iyi olması için bunları yaptım.

 

Kimlerden ilham alıyorsunuz?

 

Belirli bir kimse yok. Bazen doğadan, bazen gördüğüm bir fotoğraftan, bazen de izlediğim bir filmden olabiliyor. İlham her yerde var. Sadece görmek gerekiyor.

 

İyi bir moda tasarımcısı olmak için ne yapmak gerekiyor?

 

Kendi çizgini bozmadan tasarımlar yapmak gerekiyor. Özgün olunmalı, kendi tarzını yaratıp o yoldan gidilmelidir.

 

2. Beauty Çukurova Fuarı’nı nasıl buldunuz?

 

Pandemi döneminde olmasına rağmen güzel buldum. Bu zor dönemde böyle organizasyonlara katılmak çok önemli. İnşallah daha güzel, daha kalabalık fuarlara devam edeceğiz.

 

Eklemek istedikleriniz var mı?

 

Sizleri çok seviyorum. Sevgi ve sağlıkla kalın. Maske takmayı unutmayın. Sabırlı olun, her şey çok güzel olacak. Bu zor dönemler geçecek. Umudunuzu kaybetmeyin.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER