Ülker: Yetenekleri keşfetmenin yaşı yok

Ülker: Yetenekleri keşfetmenin yaşı yok

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden iki sene önce emekli olan ve gazetemizin yeni köşe yazarlarından Halil Ülker, Gazette muhabirlerinden Gülseren Kara'nın sorularını yanıtladı. Rol aldığı dizilerden bahseden Ülker, yakın bir zamanda da bir kitap yayınlayacağının müjdesini verdi. Okuyuculara da tavsiyelerde bulunan Ülker, "Yetenekleri keşfetmenin hiçbir zaman yaşı yoktur. Herkese tavsiyem, kendilerini motive edecek, mutlu edecek yeteneklerinin izini sürsünler" dedi.

İşte Halil Ülker’le gerçekleştirdğimiz o keyifli röportaj;

Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz? Halil Ülker kimdir?

Ben Halil Ülker. Adana doğumlu olup Türk Silahlı Kuvvetleri'nden iki sene önce emekli oldum. Muğla Yenigün Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptım. Sinema ve dizi filmlerinde rol almaya başladım. Birkaç filmde rol aldıktan sonra reklam filminde de rol aldım. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın bir dergisinde oyuncu yeteneğimle ilgili bir yazı yayımlanmıştı. 

Oyunculuk yeteneğinizi nasıl keşfettiniz?

Tamamen tesadüf olmuştu aslında. Kalk Gidelim adlı bir dizi vardı. Orada müsteşar yardımcılığı rolü verildi. Çok rahat konuşup çok da rahat oynadım. Yeteneğim olduğunu orada keşfettim. Devam etmek istedim ama Adana'ya dönmek zorunda kalınca dizide devam edemedim. Yeni dönemde de “Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz” adlı dizide bir rol verilecek onu beklemekteyim. Aynı zamanda “Sıfır Bir” dizisinden de bir rol beklentim var. 

Peki, şimdilerde nelerle meşgulsunuz, neler yapıyorsunuz?

Kendi kitabımın hazırlık aşamasındayım şuan. Montaigne'nin denemeleri gibi denemeler yazıyordum. Hala da yazıyorum. Onları birleştirip ilerleyen zamanlarda da kitabımı tamamlamayı düşünüyorum.

Sizi bu denemeleri yazmaya teşvik eden ne oldu?

Öncelikle yazmak için dolmak gerekir. Dolunca da taşmak lazım ve taşmaya başlayınca da yazmak lazım. Ben henüz dolduğuma inanmıyorum. Taşmaya başlayınca da kitabımı tamamlayacağımı düşünüyorum. 

Son olarak eklemek istedikleriniz var mıdır?

Yüksek lisans ve doktara yapmak en büyük hayallerimden biri olup yakın bir zamanda da çıkaracağım kitabın heyecanını yaşıyorum. Umarım planladığım şeyleri yakın bir zamanda hayata geçiririm. Yetenekleri keşfetmenin hiçbir zaman yaşı yoktur. Herkese tavsiyem, kendilerini motive edecek, mutlu edecek yeteneklerinin izini sürsünler. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER