Uzman Cerav, “Üretimden hizmete her alandayım”

Uzman Cerav, “Üretimden hizmete her alandayım”

Türkiye’nin en aktif çalışma yürüten lazer uzmanlarından Hümeyra Cerav, gazetemize konuşarak anatomiden, teknik servise kadar alanında uzman olduğu bilgileri paylaştı. Cerav, “25 yıldır hem makinelerin eğitmeni olarak hem bu makinelerin üreten teknik servisi hizmetinde bulunan ve ithalatını yapan biri olarak hem de estetisyenlik bacağında bulunan biri olarak doğru bilinen yanlışların önünü kesmek istiyorum” diye konuştu.

Eğitim konfedarasyonuna bağlı uluslararası belgelendirme yaptıklarını söyleyerek şuanda da Türkiye genelinde 3 günlük hızlandırılmış lazer epilasyon seminerleri vermeye hazırlandıklarını ifade eden Cerav, “Lazer uzmanı olmak isteyen kişilere donanımlı eğitim verdikten sonra Freud Akademi olarak belge veriyoruz. Salon açmak isteyenlere doğru cihazların satışını yapıyoruz. Bu cihaz satışından sonra teknik hizmet  çok önemli olduğundan dolayı bu alanda da hizmet vermekteyiz” diyerek eğitim alan kişileri işe yerleştirdiklerinin de altını çizdi. Bir salonda olması gereken her şeyi karşıladıklarını belirten Uzman Cerav, meslek öğrenmek isteyenlere ve kendini geliştirmek isteyenlere A’dan Z’ye her konuda  yol gösterdiklerine vurgu yaptı.
“SON MODAYA AYAK UYDURUYORUZ”
Cerav, “En önemli yaptığımız çalışma da, son güncel cihazlar ve son güncel eğitimler vermek. Çünkü sektörümüz, sürekli kendini geliştiren, yenileyen bir sektör. Her zaman yeni bilgilere ihtiyaç vardır. Bizler de sürekli yurtdışı merkezli çalıştığımız için son moda neyse ona ayak uyduruyoruz. Güzellik merkezleriyle ilişkilerimizi sürekli sıcak tutup yeni eğitim versiyonları üzerinden bilgi akışı sağlıyoruz. Sıfırdan yetişmek  isteyenleri de yetiştiriyoruz” diyerek revaçta olan ve moda olan her uygulamanın izinden gittiklerini ifade etti. Şuanda lazer epilasyon, cihaz satışı, eğitim ve belgelendirme alınında olmak üzere her alanda titizlikle iş yaptıklarını belirten Cerav, yakın zamanda da eldivenlerden mobilyaya kadar her türlü aksesuar akışı sağlayacaklarını da dile getirdi.
“25 YILDIR BU MESLEĞİN İÇERİSİNDEYİM”
Üç günlük eğitim programları hakkında da bilgiler veren Uzman Cerav, anatomi eğitiminin yanı sıra cihazlar arasında da derinlemesine eğitimler vereceklerini açıklayarak, “Doğru bilenen yanlışlar var. Bu alan, bilinçsiz kesimin iş yapması ile yürüyor maalesef. Cihaz seçimi ile ilgili yanlışlar, yasalar bunlarla ilgili çok ciddi bir bilgi eksikliği var. Prosedürlere pek fazla aldırış edilmiyor. Bizler bunun bilincinde olup bu doğru bilinen yanlışları düzeltmenin peşindeyiz esasen. 25 yıldır hem makinelerin eğitmeni olarak hem bu makinelerin üreten teknik servisi hizmetinde bulunan ve ithalatını yapan biri olarak hem de estetisyenlik bacağında bulunan biri olarak bunların önünü kesmek istiyorum. Estetisyen arkadaşlarımı doğru bir şekilde salonlara nasıl yönlendirebiliriz ve nasıl hizmet verebiliriz konusunda bilgilendirmek için bir youtube’de Estetisyen TV kanalını oluşturduk. En doğru bilgilere buradan ulaşım sağlayabilirler” dedi ve epilasyon konusunda güven problemi yaşayanların doğru bilgilere buradan ulaşabileceklerini ve ‘ben lazer biliyorum’ diyenlerin bile faydalanabilecekleri bir yayın yaptıklarına işaret etti.
FREUD AKADEMİ NEDİR?
Freud Akademi’nin kurucusu ve eğitmeni olduğu konusuna da değinen uzman, “Burada eğitimler bana ait. Sadece belgelendirme eğitim konfederasyonu ve Yüksek Eğitim Kurumu (YÖK)’na bağlı. Benim burada asıl donanımım kullanılıyor. Üniversitelerin koymuş olduğu eğitim programlarının üzerine benim de koymuş olduğum eğitim programlarım kullanılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’ın meslek liselerinde verdiği eğitimlerin artık bir sınıf atlaması gerektiğini düşünenlerdenim. Çünkü MEB’in verdiği eğitimler içerik olarak yetersiz kalıyor. Belge verilirken de sınava gir-çık yapıyorlar. Yani bir eğitim programı yok. Bizim programlarımızda üniversitelerin onaylayıp 19 üniversiteyle uluslararası belgelendirme birimi olarak çalışmalar yapıyoruz. Üniversitelere verilen anatomik bilgilerin üzerine 25 yıllık tecrübemi koyup anatomiden tekniğe kadar her alanda eğitim programları yapıyorum. Şuanda biz okul olarak İstanbuldayız lakin Freud Akademi benim gittim her yer diyebilirim. Yani grup ve bireysel, iller geneli her yerde eğitim veriyorum”  diye konuştu. Türkiye’de bu konuda bilincin ve bilinçlendirmenin olmadığını bunun için çalışmalar yürüttüklerinin bir kez daha altını çizen Cerav, bu konuda ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını da sözlerine ekledi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER