Vuran’dan gençlere tavsiye: Ne yaparsanız yapın, sevdiğiniz işi yapın

Vuran’dan gençlere tavsiye:  Ne yaparsanız yapın, sevdiğiniz işi yapın

AK Parti Seyhan İlçe Başkan Yardımcısı Elyasa Vuran, Gazette’ye çok özel açıklamalarda bulundu. Muhabirlerimizden Mert Er’e konuşan Vuran, hayatına dair bilinmeyenleri anlattı. Siyasi kimliğinin yanı sıra müzisyen ruhu da olan Vuran, “Ne yaparsanız yapın, sevdiğiniz işi yapın ve bir enstrüman çalmayı öğrenin” dedi.

İşte AK Parti Seyhan İlçe Başkan Yardımcısı Elyasa Vuran ile gerçekleştirdiğimiz o keyifli röportaj;

 

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz, Elyasa Vuran kimdir?

 

Ben Elyasa Vuran, 1986 doğumluyum. İlkokul, ortaokul ve liseyi Adana’da okudum. Daha sonra Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Müzik Bölümünde okudum ve müzik benim vazgeçilmezlerimdendir.

 

Hem siyasetçi hem iş insanı hem de bir müzisyen olmak nasıl bir duygu Sayın Vuran?

 

Bütün aletleri kullanabiliyorum ve akabinde okuyorum. Aslında bu benim özel hayatımın bir parçası ve eğlenceli bir tarafım. Dışarıda daha ciddi yapımı görüyorlar ama özel yaşamımda arkadaş topluluğunda enstrüman çalıyorum. Şu anda bir müteahhitim, bir iş insanıyım. Bir girişimcinin bir enstrüman çalması insanlara genelde garip geliyor. Üniversiteyi okumak için okudum. Gençlere tavsiyem; ne yaparsanız yapın, sevdiğiniz işi yapın ve bir enstrüman çalmayı öğrenin. Daima sevdiğiniz işi yapın.

 

Üniversitede Güzel Sanatlar Fakültesi bitirdiniz ama daha sonra müteahhit oldunuz. Nasıl gelişti bu düşünce, hayatınızda ne değişti?

 

Girişimciliği seven insanım üniversite dördüncü sınıfta Gürcistan’a gittim. İş araştırmaları, iş girişimleri yaptım ve orada araştırmalar yapıp ne işler yapabilirim diye baktım. Üniversite bittiğinde Adana’ya döndüm ve 1 yıl kadar öğretmenlik yaptım. Fakat devam etmedim. Çünkü öğretmenlik zor ve kutsal bir meslek. Emek harcamanız gerekiyor. Bir öğretmen bir toplumu da bir öğrenciyi de kaybedebilir. Yani bir öğretmen işini doğru dürüst yapmıyorsa öğrencilerine hem eğitim hem eğitim hayatlarında hem de sosyal hayatlarında zarar verir. Öğretmenliği yapamayacağımı gördüm. Herkesin de bunun bilincinde olması gerek. Çünkü sevdiğiniz ve yapabileceğiniz, topluma katkı sağlayacağınız işleri yapmanız gerek. Böylece 2011-2012 yılları arasında kendi işimi kurdum. İş hayatına adım attığımda önceliğim güven vermekti. Bunu sağladığım insanlar, bana güvenip benden daireler aldı. Ben de işlerimi daha ileriye taşımak için, işlerime daha fazla güzellik katabilmek için yeni araştırmalar içine girdim. Yapabileceğim işi yaparım, yapamayacağım işe hiçbir zaman girmem. Prensiplerimin başında her zaman güven gelir. Bu güveni verdikten sonra rahat bir nefes alırım. İşime verdiğim önemin mutluluğunu yaşıyorum. Ada Mers Group ismi, her zaman güven veren bir isim olmuştur.

 

Başarılı bir siyasetçinin yanı sıra başarılı da bir iş insanısınız. İş hayatınız nasıl gidiyor?

 

Ben en çok yaşayarak ticaret yapmayı seviyorum. Ayrıca dijital platformlarda bulunmak ve iş yapmak çok hoşuma gidiyor. Dijital sektörle alakalı çalışmalarım var. Her zaman daha iyisini yapmak için uğraşıyorum. Altyapı çalışmalarında bulunuyorum. Ben insanların tecrübelerini değerlendiren bir insanım. Ayrıca ADATEK Mühendislik Endüstri olarak müteahhitliğe devam ediyoruz. Her gün yeni iş, yeni insanlar ve girişimcilerle birlikte büyümeye devam ediyoruz.

 

AK Parti Seyhan Teşkilatında siyaset yapıyorsunuz. Adana’ya ve Adanalılara neler söylemek istersiniz?

 

Şu anda AK Parti Seyhan İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyorum. Bana bu görev verildi. Bu görev verildiği için de teşekkür ediyorum. Amacımız vatandaşlarımıza hizmet götürebilmek, vatandaşın derdini dinlemek ve sorunlarını çözebilmek. Seyhan, Türkiye’nin en büyük beşinci ilçesidir. Adana’nın da kalbi durumunda. Dolayısıyla vatandaşa hizmet etmek görevimiz. AK Parti kurumsal, güçlü bir parti. AK Parti’nin bir parçası olmaktan dolayı mutlu ve gururluyum. Halkımızın sorunlarını gidermek için de elimden geleni yapacağım. Siyaset bir ekip işidir. Ben de bu ekibin bir parçasıyım. İnsanı başarıya götüren ekip ruhudur. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da ekipçi bir ruha sahip. Seyhan İlçe Başkanımız Ahmet Akan çalışmalarına ve fikirlerine saygı duyduğum bir insandır. Başkanımız nereye yürürse oraya yürüyeceğim.

 

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

 

Ben bir ekmek yiyorsam; güvenimin ekmeğini yiyorum. En büyük arzum her zaman güvenilir ve dürüst olmaktır. Partinin hangi görev yerleri verilirse biz orda çalışmaya hazırım. Allah vatanımızı, milletimizi korusun. Ben bir insanın partisine bakmam. Sadece siyasi bölücülere karşıyım. Benim bayrağım, milletim bir tane. Devletimizin yaptığı işler ve ürettiği her şey için hayırlı olsun demeyi bilmeliyiz. Çünkü bu devlet bizim ve her yapılan işler bizler için yapılıyor bunun bilincinde olmalıyız.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER