Cerebral Palsy’deki gelişmeleri anlatacaklar

Cerebral Palsy’deki gelişmeleri anlatacaklar

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, bu yıl Prof. Dr. Hıfzı Özcan 8. Uluslararası Katılımlı Cerebral Palsy ve Gelişimsel Bozukluklar Kongresi’nin sekizincisini düzenleyecek. 26-28 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek kongre, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi nedeniyle online gerçekleştirilecek.

Birçok uzmanın katılımı ile ilk kez online gerçekleşecek kongrede, Cerebral Palsy’ye yönelik son gelişmeler tartışılacak. Cerebral Palsy ile ilgili geleceğe yönelik yeni bakış açılarının ve tedavi süreçlerinin tartışılacağı kongreye ulusal ve uluslararası camiadan alanında uzman otoriteler katılacak.

Kongre boyunca Sidney Üniversitesi’nden Prof. Iona Nowak, European Academy of Childhood Disability (EACD) Dönem Başkanı Prof. Arnab Seal, Balgrist Üniversitesi Ortopedi Bölüm Başkanı Prof. Thomas Dreher, Gießen Üniversitesi Pedagoji ve Kaynaştırma Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Elisabeth von Stechow, Murdoch Üniversitesi Genetik ve Nadir Hastalıklar Bölüm Başkanı Prof. Gareth Baynam, Northwestern Üniversitesi Pediatrist, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Doktoru Prof. Deborah Gaebler-Spira Cerebral Palsy’de ki en yeni gelişmeleri paylaşacaklar.

Tıp doktorlarının, alan uzmanlarının, öğrencilerin ve ailelerin katılımına açık kongrenin birinci günü düzenlenecek aile toplantısına katılım ücretsiz olacak. Kongreye dair ayrıntılı bilgi, bilimsel program ve kayıt işlemleri cerebralpalsy2021.org sayfası üzerinden takip edilebiliyor.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER