Op.Dr. Mehmet Bayrak öğrencilerle bir araya geldi

Op.Dr. Mehmet Bayrak öğrencilerle bir araya geldi

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Başhekimi Obezite Cerrahisi ve Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Bayrak, Erkan Koleji lise öğrencilerine meslek seçimi ve iş hayatı konusunda altın tavsiyelerde bulundu. 

Erkan Koleji’nin ‘Geleceği Yön Ver Projesi’ kapsamında bu yıl 3’üncüsü gerçekleşen Kariyer Günleri’nin konuğu Op.Dr. Mehmet Bayrak oldu. Kısa biyografisini anlatarak sohbetine başlayan Op. Dr. Bayrak, öğrencilerin sorularını cevaplandırarak, interaktif bir söyleşi gerçekleştirdi. 

İlkokuldan itibaren eğitim hayatında konuyu önceden çalışarak derslere katıldığını, dersin derste öğrenilmesini hiçbir zaman yeterli bulmadığını ve sürekli tekrarlar yaptığını kaydeden Dr. Bayrak, “Yoğun ve sürekli çalışma tempom vardı. Sizler de öyle yapmalısınız. Kaliteli çalışmalı, tekrar ederek, bilgiyi pekiştirmelisiniz. Her insan zekidir, ancak, başarılı olan kişinin temelindeki neden zeki olması değil, çok çalışmasıdır. Planlı, sistemsel ve sürekli bir çalışmayla siz de başarılı olduğunuzu göreceksiniz. Şunu unutmayın ki, çalışmanın karşılığını yaşamınız boyunca, ömür boyu alırsınız. Dersler size asla zor gelmesin, önünüze çıkabilecek hiçbir engel sizi korkutmasın. Maraton koşanların ilk gün belki sadece 300-500 metre yürüyerek başladıklarını, her gün çalışarak önce hızlı tempoda yürüdüğünü, ardından koşmaya başladığını, sonrasında da mesafeyi artırarak başarısını artırdığını aklınızdan çıkarmayın” dedi. Lise öğrencilerine hangi meslekleri istediklerini de soran Dr. Bayrak, gençlere hayatlarının her anında kendilerine hedef koymalarını önererek, “Hedefiniz yolundaki engellerden korkmayın, yılmayın. Tek yapmanız gereken bu engelleri ortadan nasıl kaldıracağınızdır. Ders çalışamıyorsanız bunun önündeki engelleri düşünün ve ortadan kaldırın. Bunu yapabilecek olan da, başaracak olan da sizsiniz” diye konuştu. 

Erkan Eğitim Kurumları  Halkla İlişkiler Müdürü Aycan Tezcan Korkut, Fen ve Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Birol İzmir, projeye katkıları nedeniyle Bayrak’a çiçek ve plaket takdim ettiler. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER