Adem Aköl’den Karalar’a eleştiri: Gururunuz kırılmadı mı?

Adem Aköl’den Karalar’a eleştiri: Gururunuz kırılmadı mı?

Gazette Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Başyazarı Adem Aköl, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı Devlet Bahçeli Köprüsü’nün Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na devredilmesi konusunda eleştirdi. Aköl, “Bütçede para yok iddiası ile yarım bıraktığınız projelerden birinin yapımının, devlet tarafından üstlenilmesi sizi hiç rahatsız etmedi mi? Gururunuz kırılmadı mı? ‘Biz bu işi beceremedik’ demediniz mi kendi kendinize?” diye sordu.


Yazıyı okumak için linke tıkla!

Adem Aköl yazdı: Büyükşehir'in İş Bilmezliği ve Aymazlığı


“VERİLEN VAATLER SADECE OY İÇİN Mİ?”

Aköl, “Türkiye’nin en büyük ilçesinin belediye başkanlığını 4 yıl boyunca yürütürken; Büyükşehir Belediyesi’nin meclis toplantılarına katılarak, kentin ve ilçelerin sorunları ile yakından tanışma fırsatı bulmuş ve muhakkak ‘bu böyle olmalıydı’ diye çözümler üretmiş bir isimden bahsediyoruz.

Özellikle merkez ilçe belediyelerini yönetmiş birçok ismin hedefinde Büyükşehir Başkanlığı varken; üstelik bunu tavırları, söylemleri ve çalışmaları ile sık sık ifşa etmiş olan bir isim; niye seçim öncesinden, bir faaliyet programı hazırlamaz; hayata geçirilmesi şart olan projeler üretmez? Seçim öncesi propaganda döneminde söylenenler, verilen vaatler sadece ve sadece vatandaşın oyunu alabilmek için miydi yoksa? Böyle büyük bir göreve talip olan bir insanın alt yapısının, buna yeterli olmadığını düşünmek bile yanlış” ifadelerini kullandı.

“NEDEN HALA İCRAATA BAŞLANMADI?”

Adem Aköl, “O halde niye başkanlık koltuğuna oturduktan sonra, ısınma ve organizasyon süresi için 1 ay yeterli olması gerekirken aradan 18 ay geçmesine rağmen henüz icraata başlanmadı? Henüz icraata başlanmadığını iddia ederken ardından ‘bu süre içerisinde yapılanın ne olduğunu’ da sorgulamak gerekmiyor mu.? Koskoca bir ‘hiç’ değil mi bunun cevabı? Bana çöp toplanmasından, çemberlere çiçek ekilmesinden; mevcut sistemleri çalıştırmaya devam ederek verilmesi gereken rutin hizmetlerden bahsetmeyin. Bu kentin kadersizliğini bozacak, geri kalmışlığın müsebbibi olan şeytanın bacağını kıracak; onu, en azından kendinden çok daha az potansiyele sahip diğer birçok kentin ulaştığı seviyeye getirebilecek ne yapıldı...? Koskoca bir ‘hiç’ değil mi bunun cevabı? Bu ülkenin parasını çar-çur etmek pahasına; önceki dönemde başlanmış projeleri bile, sanki kasıtlı yapılıyormuş gibi yarım bırakmak doğru mudur?” eleştirisinde bulundu.

adem, adem aköl, adem aköl kimdir, Fatma inci gül, inci gül, inci, haber, gazete, gazette, manşet, gazete manşetleri, recep tayyip erdoğan, ömer çelik, adana, büyükşehir, zeydan, zeydan karalar, soner çetin, fatih Mehmet kocaispir, akif kemal akay, türkiye, meclis, siyaset, oy, sağlık, anabülten, ekonomi



 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER