Akay: Amaç ‘engelli’ kavramını kaldırmak

Akay: Amaç ‘engelli’ kavramını kaldırmak

HABER MERKEZİ- Seyhan Belediyesi, Sosyal Belediyecilik anlayışıyla ürettiği hizmetler çerçevesinde Engelli bireylerin yaşam standardını yükseltmek amacıyla iş ve işlemler sürerken, Akülü tekerlekli sandalyeler için “Akü Şarj Üniteleri” 3 Aralık Engelliler gününde hizmete girdi.


Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Akülü şarj ünitesi” ile akülü tekerlekli sandalye kullanan engelli birey, tekerlekli sandalyesini şarj edebilecek.  Böylece Engelli bireyler, akülü tekerlekli sandalyesiyle kent merkezine geldiğinde şarjının bitmesiyle yaşadığı sorunlar ortadan kalkmış olacak” dedi.

ENGELLİ BİREYLERE HER ZAMAN DESTEK

48 Engelli Derneğinin katkılarıyla belirlendiğini söyleyen Akay, “ihtiyaç sahibi engelli bireylere ziyaretler de gerçekleştiren Belediye ekipleri, engelli bireylerin ihtiyacına göre, evde Sağlık ve Bakım Hizmeti de veriyor.  Ayrıca, hastane karyolaları, akülü ve manuel tekerlekli sandalyeler, hijyen paketleri ve gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirildi. Engelli bireylere, önümüzdeki süreçte de yardım ve destekler rutin olarak devam edecek” diye konuştu.

AKAY “HEDEF ‘ENGELLİ’ KAVRAMINI ORTADAN KALDIRMAK”

Birinci önceliklerinin dezavantajlı grupların sorunlarını çözümlemek olduğunu vurgulayan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay “Düşüncemiz her alanda tümüyle “Engelsiz bir yaşam” oluşturmak.” dedi. Akay şöyle devam etti;

“Bu düşüncemizin başında engelliler hep ilk sırayı oluşturdu. Aslında topyekûn kent içinde engelli kavramını ortadan kaldırmak gerekiyor. Ancak bunun için biraz zamana ihtiyaç var. Bedensel engelleri ortadan kaldırmak mümkün olmasa da, zihinlerimizdeki engelleri kaldırarak birçok sorunun üstesinden gelebiliriz. Yaşadığınız sorunlarınızın aşılması umuduyla bir farkındalık günü olan, Engelliler gününüzü kutluyor ve sizi anladığımızı belirtiyoruz”

Bu arada Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Rukiye Çinkılıç, işi nedeniyle Belediyeye gelen engelli bireylerle, engelli belediye çalışanlarına karanfil vererek farkındalık günlerini kutladı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER