Ayhan Barut çiftçilerle buluştu

Ayhan Barut çiftçilerle buluştu

GAZETTE- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, Adana'da üretici köylülerle buluşmalarına ara vermeden devam ediyor.

Yumurtalık İlçesi'ne bağlı Kaldırım Kasabası'nda çiftçilerle bir araya gelen Barut, üretici köylülerin üretim maliyetlerindeki fahiş artış, tarımsal ürünlerin para etmemesi, yetmeyen desteklemeler, kamusal hizmetlerdeki yetersizlikler, ulaşım, eğitim ve sağlık alanlarındaki sorunlarını dinledi ve dile getirilen sorunların çözümü için çaba gösterdiğini, yine mücadale edeceğini vurguladı.

“ÇİFTÇİ ÜRETMEZSE EKONOMİ BATAR”
Üretim maliyetleri fahiş oranda artarken ürünleri para etmeyen çiftçinin karalar bağladığına dikkat çeken Barut, "Çiftçi üretmezse kimsenin yüzü gülmez. Ekonomi batar, ülkemiz ve halkımız perişan olur. AK Parti, çiftçiyi sevdalısı olduğu kara toprağa gömecek anlaşılan. Artık üreticiye köstek değil destek olun” dedi.
“ÜRETİCİYE KÖSTEK DEĞİL DESTEK OLUN”
Adana'nın Karataş İlçesi'ne bağlı Helvacı Köyü'nde doğup büyüdüğünü, ziraat mühendisi ve aynı zamanda üretici olduğunu aktaran Barut, "Ekonomiyi batıran, ülkeyi derin bir siyasi ve ekonomik krize sokan AK Parti iktidarı, bereketli Çukurova topraklarında ekip diken, binbir güçlükle üretim yapan çiftçilerimizi bile canından bezdirdi. Bunların amacı tarımı ve çifçiyi sevdalısı oldukları kara toprağa gömmek anlaşılan. Maliyetler artıyor, ürün para etmiyor. Destek vermiyorlar, çiftçinin feryadını görmüyorlar. AK Parti döneminde çıkarılan Tarım Kanunu'nun 21'nci maddesine göre milli gelirin en az yüzde 1'i destek olarak çiftçiye verilmek zorunda ama AK Parti bunun yarısı bile üreticiye vermiyor. AK Parti 2007'den bu yana kanuna göre çiftçinin alacağı olan 176 milyar 995 milyon lirayı destek olarak çiftçiye vermedi. Bunlar kanun tanımıyorlar, çiftçinin sorununa çözüm üretmiyorlar. Çiftçi üretmezse kimsenin yüzü gülmez. Ekonomi batar, ülkemiz ve halkımız perişan olur. 17 yıldır ülkeyi yöneten AK Parti'ye sesleniyoruz. Artık üreticiye köstek değil destek olun. Sağır sultan bile çiftçinin feryadını duydu ama bunlar duymadı. Çiftçilerimiz de bunun hesabını sandıkta soracaktır" şeklinde konuştu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER