Babacan’dan teşkilat açılışları

   Babacan’dan teşkilat açılışları

DEVA Partisi genel Başkanı Ali Babacan İmamoğlu ve Kozan İlçe binalarının açılışını yaptı. Açılışa Genel Başkan yardımcıları, DEVA Partisi Başdanışmanı Ramiz Ongun, Adana İl Başkanı Sadullah Kısacık, Bursa İl Başkanı, Adana İlçe Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.


HABER MERKEZİ-Adana’dan hareket eden Ali Babacan Sarıçam ilçesinde otobüsünün önü ilçe teşkilatı ve halkı tarafından kesilerek, meşalelerle ve tezahüratlar ile karşılandı. Daha sonra İmamoğlu İlçe binasının açılışı için İmamoğlu ilçe girişinde yine İlçe Başkanı Ali Can Erdoğan ve İmamoğlu halkı coşkuyla karşıladı. Konvoy eşliğinde ilçeye giren Ali Babacan burada ilçe binasının açılışını yaptı.

Kozan’da ise büyük bir platform ve kalabalık bir toplulukla karşılanan Babacan, "İlçelerimizde gördüğümüz bu kalabalıktan sonra anlıyorum ki DEVA damlaları Çukurova'nın topraklarına damla damla düşmüş. Biz iktidara geldiğimizde Kozan için bugüne kadar yapılmayanları yapacağız. Bizler riyakârlığın karşısında dürüstlüğü savunuyoruz. Biz halkımızın yaşadığı sıkıntıların farkındayız. İktidarın gördüğü tablo ile gerçekler bambaşka. Türkiye o odadan yönetilmiyor. Hele saraydan hiç yönetilmez. Halkın içine girmezse bu ülkeyi yönetenler halkın yaşadığı sıkıntıları nerden bilecek. Halk TUİK’in verilerine artık inanmıyor. İstatistik Kurumunun paylaştığı enflasyonun tam iki katı çarşı pazar. Devlet güven olgusunu kaybetti. Devlet güvenilen bir devlet ise güçlüdür. Devletin itibarı ne halk tarafında var ne de dünya ülkeleri arasında var. Bizim olduğumuz dönemlerde bu ülke böyle değildi. Faiz yüzde 6-7 arasında iken bu vatan hainliği diyordu Sayın Cumhurbaşkanı. Dünyada bir ilk yaşandı. Sayın Cumhurbaşkanı kendisini Varlık Fonu’nun başına atadı. Ve Varlık Fonu şu anda 65 milyon dolar borçlu. Bu kafayla gidilirse yokluklar ülkesi olacak. Bu ülkede fakirler daha fakir zenginler ise daha zengin olmaya başladı. Zengin ve fakir arasındaki gelir farkı geçen yıl 22 kat bu yıl ise 26 kata çıktı. Bu hükümetin yaptığı hataları manavda çalışan çırak bile yapmaz. Onun için bu ülkenin başına liyakatli işi bilen ekonomiden anlayan demokrasiyi sağlayıp atılımlar yapabilen insanlar gelmeli. İşte bu yüzden biz partimize Demokrasi ve Atılım Partisi ismini verdik. Biz ilk önce demokrasiyi sağlayıp sağlam işin ehli kadrolarla atılım yapacağımızın garantisini siz halkımıza veriyoruz." dedi.

 Kozan İlçe binasının açılışında bir konuşma da DEVA Partisi Adana İl Başkanı Sadullah Kısacık yaptı. Kısacık: "Biz Kozan'ın gerekli yatırımları alamadığını ve sorunlarını biliyoruz. İktidara geldiğimizde kentleşme konusunda kozan için neler yapılması gerekenleri hayata geçireceğiz. Kozan Kayseri yol güzergahı. Fakat buradan sonra Feke-Saimbeyli ve Tufanbeyli ilçelerine kadar giden yol bu ülkede nadir olan tek şeritli yol. Bu yüzden bu yol transit yol olarak kullanılamıyor. Biz bu sorunları iktidara geldiğimizde çözeceğiz. Ve bu ilçelerimizin Kayseri'ye kadar transit yol güzergahı olmasını sağlayacağız." dedi.

Daha sonra Ali Babacan Kozan esnafını gezerek sorunlarını ve halkın beklentilerini dinledi. Tarihi Kozan Kalesini de gezen Babacan akşam saatlerinde Mersin İl Kongresine katılmak üzere Mersin İline geçti.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER