Bilgin’den asgari ücret açıklaması: Emeği korumalıyız

Bilgin’den asgari ücret açıklaması: Emeği korumalıyız

Asgari ücretle ilgili açıklamada bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Toplumun, işçilerin beklentilerini karşılan ciddi bir asgari ücret artışı yapacağız. Düşük gelirli asgari ücretle çalışanlar için bir bayram havası yaratacaktır" dedi. Bakan Bilgin 3600 ek göstergeyle ilgili de açıklamada bulundu.

“BAYRAM HAVASI ESTİRECEK”

Asgari ücretin açıklandığında bir bayram havası estireceğini belirten Bakan Bilgin, “Daha yüksek düzeyde açıklanması önemlidir, ekonomik olarak daralmadan geçiyoruz. Asgari ücret çalışanlarımızı korusun, aynı zamanda Türkiye'nin ve bütün dünyanın yaşadığı ekonomik dalgalanmaların Türkiye'ye de rahat nefes aldırsın. Rahat nefes alacak seviyede belirleyeceğimizi ifade etmek isterim’’ diye konuştu.

“3600'DE GEREKENİ YAPACAĞIZ”

3600 ek göstergeyle ilgili de Bakan Bilgin, “3600 ek gösterge meselesini teknik olarak toplumda hakkaniyet duygusunu zedelemeyecek şekilde ele alıyoruz. Önümüzdeki hafta komisyonumuzu toplayacağız. Sonra da yüce meclise göndereceğiz. Sizin takdirinizle bu meseleyi bir vaat olmaktan çıkardık, sözleşmenin anlamı 2022 yılında uygulamaya sokacağız diye imzaladık. Meclise geldiği zamanda meclisin gereğini yapacağına inancımız tamdır” dedi.

EYT İLE İLGİLİ BİR AÇIKLAMA OLMADI

Öte yandan Bakan Bilgin’in Meclis’teki konuşmasında emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ile ilgili bir açıklama yapmaması dikkat çekti. Yaklaşık 5 milyon kişinin büyük bir merakla beklediği konuyla ilgili bir açıklama yapılmaması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER