“Bu toprakların huzura ihtiyacı var” “Çocuklar yatağa aç girmeyecek”

“Bu toprakların huzura ihtiyacı var”  “Çocuklar yatağa aç girmeyecek”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Kozan’da yaptırdığı Sırelif Gündüz Bakımevi ile Şehit Kubilay Parkı’nı açtı, iktidara geldiklerinde neler yapacaklarını anlattı. Kılıçdaroğlu, bu bağlamda hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceğini belirtti. İnsanların onurlarını koruyacaklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, geliri olmayan ailelerin banka hesaplarına paralarını yatırarak, işçi, memur, emekli gibi gidip bankadan parasını çekeceklerini ve çoluk çocuğunun rızkını sağlayacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Onun fakirliğini kimse bilmeyecek. İnsan onurunu koruyacağız. İnsanın saygınlığını koruyacağız. Fakirlik kader değil ki. Ne yapıyorlar? Fakirleri diziyorlar sıraya, ellerinde paketler, televizyoncuları çağırıyorlar, yardım yaparken gösteriyorlar. Ya bu insanların onuru yok mu? Neden bunu yapıyorlar? Bu düzene son vereceğiz. Emin olun, son vereceğiz, parayı da evde kadının banka hesabına yatıracağız. Kadın çünkü evin ihtiyaçlarını en iyi bilen kişidir. Parayı çekecek, çoluk çocuğun rızkını sağlayacak ve kimse o ailenin fakir olduğunu bilmeyecek” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Her birimiz bu güzel coğrafyada huzur içinde yaşamak istiyoruz ve bunu yapacağız. Söz veriyorum, bu millet kucaklaşacak, terörü bitireceğiz. Söz veriyoruz bu coğrafyada hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, huzur içinde yaşayacağız, kadın erkek eşitliğini sağlayacağız. Kadın, emeğiyle, alın teriyle huzur içinde çalışacak, huzur içinde evinde olacak, huzur içinde çocuğunu yatıracak”

CHP’nin iktidarında milletin kucaklaşacağını, terörü bitireceklerini dile getiren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, herkesin demokrasiye ve sevgiye susadığını kaydetti. Cumhuriyetin ilk yıllarında yapılan yatırımlara değinen Kemal Kılıçdaroğlu, “Tarihimizi bize öğretmiyorlar” dedi ve şöyle devam etti:

"Kubilay'ın torunu da burada. Milli Kurtuluş Savaşı'nı verirken şehitlerimiz, gazilerimiz var. Milli Kurtuluş Savaşı sonrası 1923'te İzmir'de İktisat Kongresi toplanmıştır, memleketi nasıl büyüteceğiz diye. Acaba 1921 yılında Kayseri'de uçak fabrikasının temelinin atıldığını kaç kişi biliyor? 8 yıl sonra Kayseri'den kalkan uçağın Ankara'ya indiğini kaç kişi biliyor? Ankara Etimesgut'ta uçak fabrikaları motorunun temelinin atıldığını kaç kişi biliyor? İkinci uçak fabrikasının Eskişehir'de yapıldığını kaç kişi biliyor? 1940'lı yıllarda dünyaya uçak ihraç eden 5 ülkeden birisinin Türkiye olduğunu kaç kişi biliyor? Tarihimizi bize öğretmiyorlar. Uşak Şeker Fabrikası yumurta satılarak kuruldu. Bu ülke sıradan bir ülke değildir”

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Bir şeyden daha emin olmanızı isterim. Devlet memurlarına çağrı yaptım, 'Rüşvet yazısının altına kim imza atarsa milletin iktidarında hesabını soracağız ve o makamda tutmayacağız' diye. Evet, tutmayacağız. Yine söyledim, Yargıtay kararının altında tek imzası dahi olmayan, yeni masası bile olmayan kişiyi önce Yargıtay Başkanlığına sonra Anayasa Mahkemesine üye seçiyorsanız adaleti katlediyorsunuz demektir. Devletin dini adalettir. Yüce Yaradan kainatı adalet üzerine inşa etmiştir. Siz adaleti nasıl yok edersiniz? Adalet üzerinde duracağız. Ben de duracağım. Siz de duracaksınız. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını ve hukukunu ben de savunacağım, siz de savunacaksınız. Bu bizim boynumuzun borcudur."

Bu toprakların huzura ihtiyacı olduğunu vurgulayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin durumunun ortada olduğunu belirterek, Kozan’daki bal üreticilerinin sorunlarının çözümüyle Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın ilgileneceğini söyledi. Kılıçdaroğlu, iki kırmızı çizgileri bulunduğunu dile getirerek, "Altı okumuzdan birisi milliyetçilik ama bizim milliyetçiliğimiz sıradan milliyetçilik değil. İki kırmızı çizgimiz var, vatanımız ve bayrağımız. Gerisi lafügüzaftır” dedi.

“Helalleşme” çağrısını Kozan’da da yineleyen Kılıçdaroğlu, kendilerinin de hataları bulunduğunu ve kimsenin özeleştiriden korkmaması gerektiğini ifade etti. Kılıçdaroğlu,"Artık bir araya gelip helalleşmek lazım. Konu Türkiye'dir. Türkiye'yi büyütmek istiyoruz. Asla umutsuz olmayın. Ülkenizi sevin. Ayrımcılık asla yapmayın. Bir arada olmaktan keyif alın. Gülümseyin. Hayat çok güzel. Gülümseyeceksiniz. Bir kişinin derdi, sorunu varsa mutlaka ilgilenin. Mutlaka yardım elinizi uzatın çünkü biz dayanışma kültürünü büyütmek istiyoruz. Beraber, birlikte huzur içinde yaşamak istiyoruz. Göreceksiniz terör belasını da bu topraklardan silip atacağız Allah'ın izniyle” diye konuştu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da, bugün en mutlu günü olduğunu söyledi. Karalar, Adana’da kent merkezi ile Kozan’da yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verirken, Karalar’ın eşi Nuray Karalar ile Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Kılıçdaroğlu’na çeşitli hediyeler verdi.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER