CHP 96. yaşını kutladı

CHP 96. yaşını kutladı

GAZETTE- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Örgütü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu CHP’nin 96. Yılını kutladı. Törene CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu’nun yanı sıra ilçe başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Atatürk Parkı’nda düzenlenen çelenk sunma töreninin ardından konuşan Çelebi, CHP’nin kuruluş amacından sapmadan ürettiği politikalarla Cumhuriyetin teminatı olduğunu belirtti.
CUMHURİYETİN TEMİNATI
Başkan Çelebi, “Saltanatı kaldırıp, hilafete son veren, laiklik ilkesiyle din ve devlet işlerini birbirinden ayıran; kurtuluş mücadelesinin ardından yokluk ve yoksulluk içindeki ülkemizde tarımı ve sanayiyi ayağa kaldıran, kadınları toplumun asli unsuru haline getiren, ülke ekonomisine can veren iktisadi işletmeleri kuran;  Osmanlı’dan kalan borçları ödeyen, köy enstitüleri ve toprak reformuyla Anadolu aydınlanmasını başlatan; insanları etnik köken, din, dil, ırk gibi farklılıkları nedeniyle ayrıştırmayıp, herkesi kucaklamış, ulusal birliği sağlayıp, hukuk ve eğitim gibi toplumsal alanlarda gerçekleştirdiği reformlarla çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni biçimlendiren; çok partili sisteme geçişi sağlayarak Türkiye’ye demokrasiyi getiren parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir” dedi.
ONURLU VE GURURLU
Çelebi, “Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında emekten, özgürlükten, adaletten, haktan, hukuktan yana, halkın refahı, mutluluğu, ülkemizin geleceği için sorumluluk duygusuyla halkçı politikalar üreten CHP ailesinin bir ferdi olmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi kurulduğu günden bu yana herkes için vardır ve Atatürk ilke ve devrimlerinin, demokrasinin, laikliğin ve özgürlüklerin de güvencesidir” diye konuştu.  
Törenin ardından davetliler, 75. Yıl Sanat Galerisi’nde düzenlenen kokteyle katıldı. Kokteylde davetlilere CHP ile ilgili çeşitli slaytlar izletildi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER