CHP'den esnaf çıkarması

CHP'den esnaf çıkarması

HABER MERKEZİ- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Dr. Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı üzerine pandemi sürecinde destek verilmediği için mağduriyeti artan esnaflarla buluştu. Esnaf temsilcilerini ziyaret edip sorunlarını dinleyen CHP'li milletvekilleri hazırladıkları raporu Kılıçdaroğlu'na sunacak.


Kılıçdaroğlu, ülke genelinde üniversitelerin açılmaması ve okulların geç açılması nedeniyle esnafların bu durumdan nasıl etkilendiğine yönelik araştırma başlattı. Esnafın sorunları, talepleri ve beklentilerini saha araştırmasıyla öğrenmek isteyen Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin her yerinde milletvekillerini görevlendirerek esnafın içinde bulunduğu duruma ilişkin rapor hazırlanması talimatı verdi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun talimatı ile Adana'da çalışma yapan Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Dr. Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut, esnaf ve temsilcileriyle görüşmeler gerçekleştirdi.

Ekonomik krizin içinde pandemi sürecinde destek verilmeyerek daha çok mağdur edilen esnaflarla buluşan CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Dr. Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut, ilk olarak Adana Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği'nde (AESOB) Başkan Niyazi Göger ve esnaf temsilcileriyle buluştu. Kalabalık bir AESOB heyeti tarafından karşılanan CHP'li milletvekilleri, Başkan Göger ve esnaf temsilcilerinin sorunlarını, talep ve beklentilerini dinleyip not aldı. Esnafın zor bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Başkan Göger, milletvekillerine ziyaretleri ve ilgileri için teşekkür etti.

CHP Adana Milletvekilleri Barut, Sümer, Şevkin ve Bulut, daha sonra Adana Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek, minibüsçü esnafı ve temsilcileriyle görüş alışverişinde bulundu. Adana Yağlı Boyacılar Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Mustafa Göktaş ile de bir araya ile gelen CHP'li milletvekilleri, Adana Sarıçam Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'ni de ziyaret etti. Kooperatif Başkanı Muhammet Yalçın ile görüşen milletvekilleri, sorunları dinleyip not alırken çözüm önerilerini de paylaştı. Şakirpaşa Mahallesi'nde bulunan bir taksi durağında ticari taksi esnafı ile buluşan milletvekilleri, ulaşım alanında faaliyet gösteren esnafın taleplerini ilk ağızdan duydu.

Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla esnaf ve temsilcileriyle görüşen Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Dr. Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut, "Her zaman esnafımızın yanındayız, sürekli görüşmeler ve toplantılar yapıyoruz. Genel Başkanımızın talimatı üzerine de heyet olarak esnaf ve temsilcilerimizle bir araya geldik" dedi. Salgın öncesinde de Türkiye'de büyük bir ekonomik ve siyasi kriz yaşandığına dikkat çeken CHP'li milletvekilleri, "İktidar salgınla mücadelede sosyal devletin gereğini yerine getirmediği için ekonomiyi çökertmiştir. Okulların kapanması ve geç açılmasından kaynaklı işleri duran kantinci, kırtasiyeci, servisçi ve ulaşım alanında çalışan esnafımız başta olmak üzere herkes büyük bir mağduriyet yaşıyor. İşleri duran ve destek verilmediği için evine ekmek götüremeyen esnafımız, vergi, kredi, banka borcu ve kirasını ödeyememektedir. Feryat eden esnafımıza destek anlamında iktidar adım atmıyor. Esnafımızın içinde bulunduğu bu durumu, talep ve beklentilerini hazırlayacağımız raporla birlikte Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na sunacağız" diye konuştu.

adem, adem aköl, adem aköl kimdir, Fatma inci gül, inci gül, inci, haber, gazete, gazette, manşet, gazete manşetleri, recep tayyip erdoğan, ömer çelik, adana, büyükşehir, zeydan, zeydan karalar, soner çetin, fatih Mehmet kocaispir, akif kemal akay, türkiye, meclis, siyaset, oy, sağlık, anabülten, ekonomi

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER