Çulhaoğlu: İktidar sözünde dursun

Çulhaoğlu: İktidar sözünde dursun

HABER MERKEZİ- İYİ Parti Adana Milletvekili M. Metanet Çulhaoğlu, 3600 ek göstergeyi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı. Çulhaoğlu iktidara seslenerek, “Sözünüzde durun, 3600 ek göstergeyi hemen verin” dedi.

İYİ Partili Çulhaoğlu, “Hepinizin malumu olduğu üzere 24 Haziran 2018 seçimleri propaganda süresince miting alanlarında başta Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı olmak üzere bütün Siyasi Partilerin Genel Başkanları, Milletvekili adayları seçim meydanlarında birçok söz vermişler ve bunların içinde ekonomik ve sosyal politikalar ile Polislere, öğretmenlere, sağlık çalışanlarına, din görevlilerine 3600 ek gösterge sözü vermeleri çok önemli bir yer tutmuştur. İttifak ortağı ile birlikte hükümet kurma yetkisini alan Partili Cumhurbaşkanı Parlamentonun açılış tarihi olan 1 Ekim 2018 tarihini işaret ederek ‘Sizin bu meselenizi çözeceğiz’ dedi ve bu meslek grubundaki insanlarımızı büyük bir beklenti içerisine soktu. Bütün muhalefet partileri de iktidarın verdiği sözleri tutmasının takipçisi olacaklarını, bunları meclis kürsüsünden beyan edeceklerini ilan ettiler. İktidar aradan geçen iki yıl zaman zarfında vatandaşın aleyhine ne kadar kanun ve kanun hükmünde kararname varsa sayısal gücüne dayanarak meclisten geçirdi, verdiği sözleri unuttu. Ekonomik ve sosyal işler konusunda her hafta açıkladıkları programlar ile vatandaşı daha da zora sokan, üretim ve istihdamı yok sayan, vergi ve cezalar ile milleti canından bezdiren, halkımızı daha da borçlandırarak dışarıdan gelecek dövizlere bel bağlayan, EYT’lileri azarlayan, hazineyi tam takır eden, enflasyon rakamları ile oynayarak mutfaktaki yangın görmeyen, işsizler ordusunu cumhuriyet tarihinin en tepesine çıkaran, tarımı bitirme noktasına getiren iktidarın oyalama taktikleri, her gün televizyonlara çıkarak gündemi değiştirmeye yönelik açıklamalar, yandaş troller ile yaptıkları manipülasyonlar artık çekilemez hale gelmiştir. Yapacağız, edeceğiz diye milleti oyalayan, ülkeyi deneme – yanılma yöntemi ile yöneten iktidar, ekonomik beklenti içerisine soktukları 3600 ek gösterge bekleyen çalışanlarımızı da ümitlerini bitirme noktasına getirmiştir. Betonlaşma için harcadıkları paranın haddi hesabı yoktur” diye konuştu.

“ÇOK ZORLANACAKLARI AŞİKAR”

Çulhaoğlu, “Müteahhitlere ve yandaş şirketlere parayı çok rahat bulan iktidar, sıra Polislerimize, Sağlık çalışanlarımıza, Öğretmenlerimize, Din görevlilerimize gelince 3600 ek gösterge sözünü ağzına bile almamaktadır. ‘Mutlaka ve mutlaka bu imkanı size sağlayacağım’ diyen Sn. Cumhurbaşkanı eğer bu düzenlemeyi gerçekten yapmak isteseydi bu güne kadar beklemez, 2018 Ekim ayında verdiği sözü tutardı. Seçim döneminde bol keseden atınca işte böyle sonuçları oluyor maalesef. Ama verilen sözleri vatandaşlarımız ve bu meslek grubuna mensup insanlarımız unutmadı. Bizde İyi Parti olarak unutmadığımızı, bütün platformlarda, Meclis’te verdiğimiz kanun tekliflerinde, kanun madde değişikliklerin de yazılı ve sözlü önergeler ile, araştırma önergelerimizde beyan ediyoruz ve çözülünceye kadar da unutturmayacağız. İyi Parti olarak verilen sözlerin tutulması için var gücümüzle mücadele etmeye devam ediyoruz. Bunun için Son olarak 17 Haziran 2020 Çarşamba günü İYİ Parti Grup Başkanvekilimiz Lütfü Türkkan Bey’in partimiz adına verdiği kamu çalışanlarımıza 3600 ek gösterge verilmesi teklifi AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partili vekillerin oylarıyla reddedildi. Bunun milletimiz tarafından özellikle bilinmesini istiyorum. Ülkemizin refahıyla, milletimizin can güvenliğiyle gece gündüz demeden çalışan, görevleri esnasında şehit olan polislerimiz, hayatımızı emanet ettiğimiz sağlık çalışanlarımız, geleceğimizi inşa eden ve çocukları emanet ettiğimiz kıymetli öğretmenlerimiz, arkasında saf tuttuğumuz din görevlilerimizin haklarını ödeyemeyiz. Bu kardeşlerimize söz verilen sosyal ve ekonomik haklarının vakit geçirilmeden verilmesi gerekmektedir. Görev sürelerinde ekonomik olarak biraz daha rahat etmelerini, emekli olduklarında kaygı duymadan yaşamlarını idame etmelerinin sağlanması gereklidir. Emekliliği gelmiş ve 3600 ek gösterge sözünün tutulmasını bekleyen ve emekli olmayan yüz binlerce çalışanımızın çocukları lise veya üniversite okuyor. Bunlar ek gösterge çıkmadan emekli olurlarsa maaşları çok düşecek, haliyle aldıkları maaşla da çocuklarını ya okutamayacaklar ya da okula gönderirken çok zorlanacakları aşikardır” ifadelerini kullandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER