Çulhaoğlu: Köprü geçişlerine zam yapıldı

Çulhaoğlu: Köprü geçişlerine zam yapıldı

HABER MERKEZİ- İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu emekli ve memur maaşlarında yapılan cüzri artışlarla ilgili yaptığı açıklama yaptı. Çulhaoğlu, “Daha yeni yıla girilir girilmez, Elektriğe başlangıç olarak yüzde 12, geçmediğimiz köprüler ve otoyollara yüzde 25 zam yapıldı” dedi.


“BU ORANLAR HAKLI OLDUĞUMUZU İSPATLAMIŞ OLDU”

Çulhaoğlu, “AK Parti İktidarı bu rakamları açıklarken de halen Milletimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz demektedir. Bu oranlar bizim ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha ispatlamış oldu. Bunun böyle olacağını ve iktidarın Türkiye İstatistik Kurumu üstünde yine büyük bir baskı kuracağını, aylık - yıllık bazda ülke enflasyonunu düşük göstereceklerini, böylelikle bu insanlarımızı açlığa mahkûm etmeye devam edeceklerini, teklif ettiğimiz net 3000 TL.

Asgari ücreti vermeyeceklerini, söz verdikleri halde 3600 ek gösterge bekleyenleri, EYT’lileri görmezden geleceklerini daha önceki basın açıklamalarımda sizlerle paylaşmıştım.

Emekli ve memur maaşlarında yapılan bu cüzi artışlar, yılbaşı itibarı ile yürürlüğe giren ve milletimizi canından bezdiren gereksiz dolaylı vergiler, elektrik, doğalgaz ve otoyol geçişlerine yapılan zamlarla daha vatandaşımızın cebine girmeden yok olmuştur.

Daha yeni yıla girilir girilmez, Elektriğe başlangıç olarak yüzde 12, geçmediğimiz köprüler ve otoyollara yüzde 25 zam yapıldı. Ama açlıkla boğuşan dar gelirlilerimize enflasyon farkı ile birlikte yüzde 7-8 zam yapıldı” diye konuştu.

“MİLLETİMİZİN BİZE GÖSTERDİĞİ TEVECCÜHÜN ARTTIĞINI GÖRÜYORUZ”

Vatandaşımızın Çarşı-Pazar enflasyonunun yüzde 40’lara çıktığı günümüzde zaten zor günler geçiren insanlarımıza kaşıkla verdiklerini kepçeyle geri aldıklarını söyleyen Çulhaoğlu, “Oy aldıkları Aziz ve Necip milletimize verdikleri değer bu kadardır. Ekonomik olarak büyük bir cenderenin içine düşürülen bütün insanlarımız gibi Cumhur ittifakı bileşenlerine oy veren değerli kardeşlerimiz de bunun farkındadır ve onlarda bu olumsuzlukları artık görmektedirler.

Biz İYİ Parti olarak milletimizin umudunu yitirmemesini istiyoruz. Milletimizin bize gösterdiği teveccühün giderek arttığını görüyoruz.

İYİ Parti İktidarında getireceğimiz iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistem sayesinde faiz ve ithalata dayalı, üretmeden israf eden bu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Etme yönetme şekline son vererek milletimizin geçim kaygılarında son verecek, katılımcı demokrasi ile herkesin eşit temsil edildiği, kutuplaştırmanın son bulduğu AK Partinin ötekileştirme siyaseti son bulacak, toplumsal barışı mutlaka inşa edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER