Cumhur İttifakı üyesinden Karalar’a teşekkür

Cumhur İttifakı üyesinden Karalar’a teşekkür

HABER MERKEZİ- Adana Büyükşehir Belediyesi, Aladağ’ın ardından Feke ilçesine gerçekleştirilen ulaşım ve su yatırımlarının açılışını, halkın katıldığı törenlerle hayata geçirdi. Karalar Ormancık, Süphandere ve Tokmanaklı köylerinde 3 köprünün açılışını yaptı. Yoğun katılımın yaşandığı ve bölge halkının Karalar’ı adeta sevgiye boğduğu açılış törenlerinde büyük coşku vardı.


Bölgeye hizmet ederken oy hesabı yapmadıklarını, Adana’nın dört bir yanındaki su, yol ve altyapı sorunlarını gidermeye devam edeceklerini belirten Karalar, önümüzdeki süreçte yapılacak birçok içme suyu, köprü ve yol hizmetinin de müjdesini verdi. Karalar, kooperatifleşmeye önem verdiklerini, özellikle kadının güçlenmesi için yeni projeler hayata geçireceklerini ifade ederek, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da lavanta fidesi dağıtılacağını ve üreticinin destekleneceğini açıkladı.

Yarım asırdır unutulmuş köylere hizmet götüren Karalar’a bölge halkı ve muhtarlar teşekkürlerini iletirken, Feke Belediyesi’nin Cumhur İttifakı’na mensup Meclis Üyesi Osman Erciyes, kürsüye çıkıp minnettarlıklarını iletti. MHP’li Osman Erciyes’in, Millet İttifakı Üyesi Karalar’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etmesi ve evine kahve içmeye çağırması takdir edilirken, Karalar, halka hizmette hiçbir ayrıma izin vermediklerini kaydederek davete icabet etti ve Erciyes’in evine giderek, ikram edilen kahveyi içti, sohbet etti.

Feke ilçesinde CHP İlçe Başkanlığını, ardından Feke Kaymakamlığını ziyaret eden Karalar, ilk olarak Ormancık köyünde köprü açılışına katıldı. Açılışa CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, İyi Parti İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar ve Fekeliler katıldı. Ormancık köyü sakini Veysel Kıpçak, 20 yıldan bu yana köprünün yapılmasını beklediklerini söyledi ve 1971 yılında yapılan yolları kullanarak ulaşımı sağlamaya çalıştıklarını anlattı. Veysel Kıpçak, Karalar’ın bir ana-baba şefkatiyle kendileri için çalıştığını belirtti.

Cumhur İttifakı mensubu, Feke Belediyesi’nin MHP’li Üyesi Osman Erciyes de, kürsüye çıkarak Karalar’a teşekkür etti. Erciyes, şunları söyledi: “Yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı bütün mahallelerimiz ve şahsım adına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. Ormancık Köyü’nde- bölgedeki bütün köylerde eksiklerimiz var. Kanayan yaralarımız var. Toprağın yağmuru özlediği gibi bizler hizmet özlemişiz. Ayaklarınıza sağlık hoş geldiniz. Evime gelip bir acı kahvemi içmenizi bekliyorum.”

Karalar, Adana ve ilçelerinde ayak basmadık yer bırakmayacaklarını ve sorunları teker teker çözeceklerini kaydetti. Karalar, “Milletimizin emrindeyiz” dedi. 30-40 yıldır yapılmayan köprüyü inşa edip vatandaşın hizmetine sunduklarını vurgulayan Karalar, Feke’ye şu ana kadar yapılan hizmetlerle ilgili bilgi verdi. 8 bin 600 ton sıcak asfalt, 19 bin 500 metre sathi kaplama, 4 köprü, 1 menfez, 4 adet su deposu, 25 km boru hattı hizmetleri ile birlikte altyapıya on milyonlarca lira yatırım yapıldığını açıklayan Karalar, nereden ne kadar oy aldığına bakmadan halkın ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceklerini bildirdi. Yolları yapmayı sürdüreceklerini, su sorununu çözmek için yeni projeleri hayata geçireceklerini ve 50 yıldır çözülemeyen sorunları teker teker ortadan kaldıracaklarını açıklayan Karalar, köylüyü yeniden milletin efendisi yapacağız” diye konuştu.

Üreticiye silaj (hayvan yemi) ve lavanta fidesi dağıtacaklarını da duyuran Karalar, halkın ihtiyaçlarını karşılayacaklarını söyledi.

Karalar, daha sonra katılımcılar ve Feke halkıyla beraber Süphandere Köprüsü’nün açılışını gerçekleştirdi. Burada da bölge köylerinin muhtarları hizmetlerinden dolayı Karalar’a teşekkür etti.

Süphandere Köyü’nde de halka seslenen Karalar, seçime çok uzun süre olmasına rağmen, oy hesabı yapmadan, ücra ilçelerin ücra köylerine geldiklerini hatırlattı. Onlarca köyü gezdiklerini ve sorunları yerinde gördüklerini kaydeden Karalar, halktan güç aldığını ve içme suyu projeleriyle bu kadar köyü susuzluktan kurtarmanın kendisine nasip olmasının bahtiyarlığını yaşadığını ifade etti.  Süphandere Köprüsü açılışında, Karalar, misafirler ve yöre halkının coşkusu, sevinci, hizmetlerin ve müziğin etkisiyle doruğa çıktı.

Süphandere Köyü’nde üreticiye silaj (hayvan yemi) dağıtımı da yapıldı.

Karalar, açılışların yapıldığı köyler arasında yolculuk ederken hemen her köyde durup halkın sorunlarını dinledi, sohbet ve istişare etti.

Başkan Zeydan Karalar son olarak, Tapan bölgesindeki 9 köyden biri olan Tokmanaklı Köyü’nde bir köprünün açılışını daha gerçekleştirdi. Köy Muhtarı Osman Karakılçık’ın teşekkür konuşmasının ardından halka hitap eden Karalar, halkla seçimden seçime buluşan bir siyasetçi olmadığını anlatarak, önümüzdeki yıl yol sorununu gidereceklerini vurguladı. Tokmanaklı’nın yakında sağlıklı suya kavuşacağı müjdesini veren Karalar, Feke’ye sadece su için şu ana kadar 25 milyon liralık yatırım yaptıklarını bildirdi. Köprü sayısının da artırılarak ulaşımın rahatlatılacağını belirten Başkan Zeydan Karalar, Feke’de üreticiyi, kadını güçlendirmeye devam edeceklerini, Feke’yi lavanta bahçesi haline getirmeye kararlı olduklarının altını çizdi. Kadını güçlendirmeye ve kadınlar için kooperatifler kurmayı sürdüreceklerini bir kez daha dile getiren Başkan Zeydan Karalar, “Oy için değil, halkım için buradayım” dedi.

Açılış töreninin sonunda Başkan Zeydan Karalar’ın onuruna ve günün hatıratına bir çınar fidanı dikildi.

ŞEHİT YAKINLARINI ZİYARET ETTİ

Başkan Zeydan Karalar, iki gün boyunca Feke’de, köylerinde, Kozan’da çeşitli ziyaretlerde bulundu. Bir gece konakladığı bölgede Kozan Belediye Başkanı Kazım Yazgan’la da bir araya gelen ve esnafla buluşan Karalar, şehit yakınlarının evlerini de ziyaret edip, acıları olabildiğince paylaştı ve ihtiyaç halinde yanlarında olduğunu bildirdi.

MUHTARLARLA TOPLANTI

Karalar, bölgede görev yapan muhtarlarla da yemekte bir araya gelerek sorunları dinledi. Bürokratlarına bütün sorunları not aldıran Karalar, halkın taleplerine olanaklar doğrultusunda karşılık verileceğini bildirdi.

 adem, adem aköl, adem aköl kimdir, Fatma inci gül, inci gül, inci, haber, gazete, gazette, manşet, gazete manşetleri, recep tayyip erdoğan, ömer çelik, adana, büyükşehir, zeydan, zeydan karalar, soner çetin, fatih Mehmet kocaispir, akif kemal akay, türkiye, meclis, siyaset, oy, sağlık, anabülten, ekonomi

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER