Dikim Evi ve Spor Kompleksine görkemli açılış yapıldı

Dikim Evi ve Spor Kompleksine görkemli açılış yapıldı

Seyhan Belediyesi’nin tamamladığı ve faaliyete başlayan Dikim Evi ve Akkapı Spor Kompleksi’nin açılışı törenle yapıldı. Yapılan açılış törenine Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın yanı sıra Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, Seyhan Belediyesi Meclis üyeleri, CHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Bülent Maraklı, CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, CHP Adana Milletvekilleri Müzeyyen Şevkin ve Orhan Sümer, CHP Seyhan, Yüreğir, Çukurova ilçe Başkanları, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları Başkanları ile yöneticileri Bölge Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.


‘’DÜŞÜNCEMİZ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEDİR’’

Açılışta konuşan Başkan Akay, “Bizim belediyecilik anlayışımızın temel noktası üreten belediye, istihdam yaratan belediye, kaynak yaratan belediye ve sonunda paylaşan belediye anlayışıdır. Yapılan hizmetlerin sürekli ve kalıcı olması bizim temel felsefemiz olmuştur. Bu temel felsefe içerisinde bugüne kadar belediyecilik hizmetini sürdürmeye çalıştık, Aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Özellikle aynı düşünce ve sosyal belediyecilik anlayışıyla bunu devam ettirebilirsek bu da günün sözcüğü ile ‘sürdürülebilir’ olursa kalıcılığı ve sonuçları daha etkin olacaktır. Aslında bizim düşüncemizin temelinde ‘Atatürkçü Düşünce’ yatıyor Bu düşünceyle ‘Türkiye’de yapamayacağımız hiçbir şey yok niçin biz yapmıyoruz’ deyip bunu yaşam içerisine gerçekleştirmek bizim temel düşüncemiz olmaya devam ediyor” dedi.

‘’DİĞER BELEDİYELER DE YARARLANIYOR’’

Başkan Karalar da “Düşler Atölyesi olarak bir kiralık yerde başlayan bu çalışmanın temeli benden önceki belediye başkanımız tarafından atılan binada devam edecekti. Biz ‘Süreklilik’ düşüncesiyle bunu devam ettirme noktasında olduk. Aynı şekilde spor tesisimiz de öyle. Şu anda spor kompleksi, çok sayıda öğrencinin ve gencimizin yararlandığı bir okul haline geldi. Dikim evinde üretilen kıyafetleri personelimiz için üretiyoruz. Aynı zamanda Karataş gibi kardeş belediyelere de küçük katkılar sunuyoruz. Umuyorum önümüzdeki dönemde Büyükşehir belediyesi ve diğer belediyeler de bizlerden yararlanırlar. Biz her alanda sürdürülebilir olmaya devam edeceğiz. Birbirimizi tamamladığımız zaman sürekliliği yani Atatürkçü düşünceyi takip etmiş olacağız” diye konuştu.

‘’GÜNEY ADANA’YA HAYIRLI OLSUN’’

Seyhan’ın güneyinin yıllarca ihmal edildiğini, Seyhan Belediye Başkanlığı döneminde de Kuzey-Güney farkının azalması için gayret gösterdiğini belirten Karalar, “Bu bölgeler unutulmuştu. Buraya özel ihtimam göstermemiz gerekiyordu. Sanki burada insan yoktu. O zamanlar bize ‘Güneyden çıkmıyor’ diyorlardı. Bu bölgelerde imar sorununu çözdük, Doğal gazı getirdik, Semt pazarını kurduk ve asfalt serdik. Peki, biz buraya hizmet ettik de başka yere hizmet götürmedik mi? Karataş’a hizmet ettik, ora konuşuldu. Saimbeyli’yi Pozantı’yı, Feke’yi, Pozantı’yı Aladağ’ı unuttuk mu? Hayır. Her yere hizmet götürüyoruz. Çünkü biz insanları bölgesine ırkına siyasetine göre ayırmayız, Bizde yandaş yok vatandaş var. Bu tesisi tamamlanmasını sağlayan Başkan Akay’a çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER