Kadın kolları başkanı yeniden Sevil Can

Kadın kolları başkanı yeniden Sevil Can

7 ilde eş zamanlı olarak yapılan AK Parti 6. Olağan Kadın Kolları Kongresi, Adana’da Adnan Menderes Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans ile katıldığı kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Adana Milletvekilleri Abdullah Doğru, Ahmet Zenbilci, Şükrü Erdinç ve Tamer Dağlı ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da katıldı.


“Kadınlarımız hakettikleri yerde”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongreye video konferans ile bağlandı. Konuşmasında kadınların eğitimde fırsat eşitliğine hakiki anlamda AK Parti döneminde kavuştuğunu belirten Erdoğan, “Birileri sadece kadının adını kullanır bedenini istismar eder. Biz her alanda kadınlarımızı hak ettikleri yere getirmenin gayreti içinde olduk. Ülkemizde yıllarca köhne bir zihniyet başörtülü diye kızlarımızı okula sokmadı. Kamuda istihdam edilmelerini engelledi. Özel sektörde horladı hatta sokakta küçümsedi. Kadınlarımız eğitimde fırsat eşitliğine hakiki anlamda bizim dönemimizde kavuştu. Kadınlarımız Meclis'te en yüksek temsil oranına yine bu dönemde erişti. Halen TBMM'deki AK Parti gurubunda 54 kadın milletvekilimiz görev alıyor. Öğretmenlerin yüzde 60'ı akademik kadroların ve yargı mensuplarının yarıya yakını, kamudaki istihdamın yüzde 40'ı kadınlardan oluşuyor” açıklamasında bulundu.

Erdoğan, kadınlar için bundan sonra da çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

“Yeni Stadyum hayırlı olsun”

Kongre’de konuşan ve AK Parti kongrelerinin aynı zamanda yenilenme ve tazelenme anlamına da geldiğini dile getiren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "19 yıl var, 19 yıldan önceki bir Türkiye var. Bunu, bazı genç arkadaşlarımız belki yaşamadılar, bilmiyorlar. İyi ki bilmiyorlar. Şubat ayı bize kadınlarımızın ötekileştirildiğini, kadınlarımıza eziyeti, ayrıştırmayı hatırlatıyor. Hamdolsun, geldiğimiz nokta itibarıyla o gün o zulmün, vesayetin 1000 yıl süreceğini iddia edenler, haykıranlar bugün tarihin derin yapraklarına gömüldüler. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğündeki bu kutlu hareket, ayrıştırmaya, ötekileştirmeye, zulme 'Dur' diyen bir harekettir” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında Adana’nın yeni stadının açılışını yapacaklarını da hatırlatan Kasapoğlu, “Türkiye'nin en yeni, modern stadını Adana'mız için hizmete açmanın heyecanını, gururunu yaşıyoruz. Yeni Stadyum Adana'mız, değerli gençlerimiz, spor camiamız ve tüm ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

“Şehitlerimize rahmet diliyorum”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise, vatanın korunması için birçok bedel ödendiğini belirterek, “Biz birlikte inandık ve güçlendik. İnşallah 2023’de Adana AK Partimizin kalelerinden birisi olacak. İnşallah bu kalenin mimarları da kadın kollarımız olacak. Bizim derdimiz, davamız millet. Tek istediğimiz daha müreffeh ve güçlü Türkiye inşa etmek hep beraber. Bu hizmetler cesaret, yürek ve gayret ister. AK Parti demokrasi mücadelesinin, kalkınma hamlelerinin inşa edildiği bir parti. AK Parti her türlü terör örgütlerine, vesayet odaklarına karşı mücadelesini sürdüren bir parti. Biz bu uğurda gazi milletimiz, şehitlerimizin emaneti aziz vatanımızı korumak için birçok bedeller ödedik. Kadınlarımız, annelerimiz ve gencecik evlatlarımız bedel ödedi. Bunun hesabını eli kanlı terör örgütüne ödettireceğiz inşallah. Hiçbir şehidimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Kahraman evlatlarımızdan Allah razı olsun. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerimize sabır diliyorum. Bizim dualarımız şehitlerimiz için” ifadelerini kullandı.

“Omuz omuza çalışacağız”

Konuşmasında Adana her zaman heyecanlıdır, her zaman coşkuludur, her zaman koca yüreklidir diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “Son olarak Kadın Kolları Kongremizi gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Adana’mız inşallah 2023’e hazır. Aramızda olan MHP Kadın Kolları Başkanımızla birlikte cumhur ittifakı olarak omuz omuza, çok çalışarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a verdiğimiz sözü yerine getireceğiz. Ben de kadın kollarında yetişmiş bir kardeşinizim. Kadın kollarında çalışmanın ne demek olduğunu çok iyi bilirim. Nasıl emek verildiğini, nasıl gece gündüz koşulduğunu, nasıl kapı kapı gezildiğini bilirim. Yaptığınız fedakârlığı çok iyi bilen bir kardeşinizim. Tüm emekleriniz ve fedakârlıklarınız için vermiş olduğunuz gayret ve çaba için sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

“Bizimle yürüdüğünüz için teşekkür ediyorum”

Son olarak konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana İl Teşkilatında görev yapan tüm kadın kollarına tek tek teşekkür ederek, “Bize öğrettiğiniz her şey için, bize verdiğiniz terbiye için, bize verdiğiniz siyasi istikamet için, Recep Tayyip Erdoğan ile yürüdüğünüz için hepinize teşekkür ediyorum. Kadın Kolları Kongremiz, demokrasi bayramımız hayırlı olsun” dedi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER