Kerbela Şehitleri ve Ülkücü Şehitlere vefa

Kerbela Şehitleri ve Ülkücü Şehitlere vefa

GAZETTE- Kerbelâ Şehitleri ve Adana’da 19 Eylül 1979 tarihinde acımasızca ve topluca katledilen 6 Ülkücü Şehit öğretmen aynı mevlitte dualarla anıldılar.

Taşmedreseli Ülkücüler Platformu, Miladi 680’de tarihin en kanlı katliamına maruz kalan Son Peygamber Hz. Muhammed’in torunu Hz. Hüseyin ve ehliyet ile Adana’da 19 Eylül 1979’da Adana Yapı Meslek Lisesi’nde görev yaparken toplu katliama uğrayıp Şehit olan 6 Ülkücü öğretmen için mevlit programı düzenledi.
Adana Taşmedreseli Ülkücüler Platformu Başkanı Sefer Tatlı’nın organize ettiği mevlide MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Emin Canlı, Taşmedreseli Ülkücüler Platformu Genel Başkan Yardımcısı Fuat Toygar, MHP Çukurova İlçe Başkanı Hasan Öztuğ, Türk Eğitim-Sen Adana Şube Başkanı Durdu Mehmet Girgeç de katıldı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kuran tilavetiyle devam eden mevlitte, Kerbela Şehitleri ve Ülkücü Şehit öğretmenler ile tüm Şehitler için dualar edildi. 
“LAYIK OLMA SORUMLULUĞUMUZ VAR”
Programın sonunda konuşan MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Devletimize, milletimize hizmet etme yolunda yaptığımız, yapacağımız işlerde mutlaka başarılı olmak zorundayız. Bunun için de mutlaka sözümüzde, işimizde tutarlı olmalıyız, fitne ve fesat tuzağına düşmemeliyiz. 
Bu noktada; kararlı, dürüst, tutarlı, davasından taviz vermeyen Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli gibi bir liderimiz var. Dünyanın gıpta ettiği liderimiz bizim için de örnek olmalı. 
Bugün aziz şehitlerimizi anarken, toplum olarak, camia olarak hepimizin Şehitlerimize layık olmak gibi bir sorumluluğu var. Bunları yapabildiğimiz ölçüde başarı bizim olacaktır” dedi.
“BAZI ACILAR UNUTULMAZ, UNUTULAMAZ”
Adana Taşmedreseli Ülkücüler Platformu Başkanı Sefer Tatlı da, “Asırlar su misali akıp gitse de, zaman değirmen olup ne var ne yok öğütse de bazı acılar unutulmaz, unutulamaz. Çünkü o acılar mazlumların çığlığı, masumların çağrısıdır. Miladi 680’de Kerbela’da yaşananlar işte böyle bir acının tezahürüdür. Ülkemizin, milletimizin geleceği olan çocuklarımızı yetiştiren 6 Ülkücü öğretmenimizin 19 Eylül 1979’da Adana’da topluca katledilmesi de unutulacak bir acı değildir. Hz. Hüseyin ve Ehl-i Beyt’in aziz büyüklerine kast eden Yezit ve zihniyeti de, 40 yıl önce Adana’da toplu cinayeti işleyen katiller de lanetlidir, çukurların en dibindedir.” şeklinde konuştu. 
Mevlit programı, aşure ikramıyla sona erdi.
19 EYLÜL 1979’DA NE OLMUŞTU?
Adana Yapı Meslek Lisesi’nde öğretmenlik yapan ve tamamı ülkücü olan Müslüm Teke, Yılmaz Kızılay, Davut Korkmaz, Ahmet Güleç, Özcan Doruk ve Mustafa Karaca, kaldıkları lojmanda 19 Eylül 1979 tarihinde Marksist-Leninist terör örgütüne mensup 8 silahlı katilin otomatik silahlarla taraması sonucu şehit oldular. Toplu cinayetin sanıklarından sadece birkaçı hüküm giyip kısa süreli hapis cezası almıştı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER