MHP’li Erdem, güzellik salonlarına sahip çıktı

MHP’li Erdem, güzellik salonlarına sahip çıktı

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, ülke genelinde sayıları 100 bini bulan güzellik salonlarında yaşanan sıkıntıları Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı bir konuşmayla gündeme taşıdı. MHP’li Vekil Erdem, Danıştay kararıyla güzellik salonlarının kapatılmasına kadar uzanacak bir süreç yaşandığına dikkat çekti.

Bu konuda toplam 500 bin kişinin işsiz kalabileceğini dile getiren MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, şunları söyledi:

“100 bin güzellik salonu ve 400 bin çalışanın talebini paylaşmak istiyorum. Bu esnaf grubunun yüzde 95’i kadın. Güzellik salonu esnafı kadınlarımız 2017’deki Bakanlar Kararnamesine istinaden krediyle, borçla kendi cihazlarını almışlardır. Yatırım yapmışlardır. Bu kadın esnafımızın hepsi mesleki eğitimini tamamlamışlardır. Ulusal Meslek Standartlarına uygun Mesleki Yeterlilik Kurumu 5580 sayılı kanun doğrultusunda özel öğretimlerini de tamamlamışlardır ve güzellik uzmanlığı belgelerini almışlardır. Danıştay bu hususta iptal kararı ile iş yerlerinin kapatılmasına kadar gidecek olan bir uygulamaya sebebiyet verecektir. Özellikle Covid-19 pandemi süreci dahil olmak üzere büyük bir mücadele yürüten bu kadın esnafımızla ilgili ve iş yerleriyle ilgili yaklaşık 100 bin + 400 bin kişinin işsiz kalmasına yol açacak olan düzenlemeler konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER