Sağlık emekçileri Meclis gündeminde

Sağlık emekçileri Meclis gündeminde

HABER MERKEZİ- CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, TBMM Genel Kurulu’nda sağlık emekçilerinin sesi oldu. Sağlık Bakanlığı’nın merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesine tabi olarak görev yapmakta olan personel için Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı’nın 19 Nisan’da yapacağını duyurduğunu kaydeden Bulut, ancak pandemi tehdidi nedeniyle sınavın belirsiz bir tarihe ertelendiğini bildirdi. 

Bulut, KPSS ile atanan 657 Sayılı Devlet Memuru kadrosunda çalışan sağlık emekçilerinin çoğunun virüs riskinin en yüksek olduğu acil servis yoğun bakımda, 112 acil yardım hizmetlerinde, Covid-19 kliniklerinde yoğun bir şekilde görev yaptığının altını çizdi. Bulut, yoğun çalışma saatleri, risk ve stres nedeniyle evlerine bile gidemeyen sağlık emekçilerinin sınava hazırlanamadığını ifade etti. 
UNVANLAR SINAVSIZ VERİLSİN
Milli Eğitim Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü gibi devlet kurumlarının sınav ve mülakat stresinden çalışanlarını korumak için sınavsız unvan değişikliği sağladığını hatırlatan Bulut, pandemi sürecinde canlarını ortaya koyan ve bu ölümcül sınavı başarıyla geçen sağlık emekçilerinin bitirdikleri okulların unvanlarının bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız, mülakatsız olarak verilmesini istedi. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER